گردشگری مدیر فرودگاه بین المللی قشم خبر داد

ورود حدود ۹ هزار گردشگر به فرودگاه قشم طی ۶ روز گذشته

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم از ورود هشت هزار و ۹۹۲ گردشگر و دوستدار جاذبه های اسرار آمیز طبیعی سرزمین عجایب هفت گانه مروارید خلیج فارس از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا یکم فروردین ۱۴۰۱ به این فرودگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از ایرنا، غلامرضا دهقانی زاده روز سه شنبه با ارائه آخرین آمار تعداد پرواز و مسافرین ورودی و خروجی به فرودگاه بین المللی قشم، افزود: در مدت یادشده ۱۵۴ پرواز در مسیرهای داخلی و خارجی در این فرودگاه انجام شده که ۱۴۶ پرواز داخلی و هشت پرواز خارجی در مسیرهای جزیره قشم از تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، گرگان، دبی و بالعکس بوده است.

وی ادامه داد: همچنین در مدت یادشده با فرود هواپیماهای شرکت های هواپیمایی «قشم ایر»، «ایران ایر»، «آتا»، «زاگرس»، «سپهران»، «تابان»، «آسمان»، «پارس ایر»، «وارش» و «ساها» در راستای تکریم مهمانان نوروزی هشت هزار و ۶۵۸ مسافر داخلی و ۳۳۴ مسافر خارجی و در مجموع هشت هزار و ۹۹۲ به عنوان گردشگر و مسافر نوروزی فصل بهار وارد فرودگاه بین المللی جزیره قشم شده اند.

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم با اشاره به آمار مسافران خروجی از این جزیره در مدت زمان یاشده نیز اضافه کرد: از روز ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا روز یکم فروردین سال جدید در مجموع هفت هزار و ۳۷۴ مسافر شامل ۶ هزار و ۹۵۰ مسافر پروازهای داخلی و ۴۲۴ مسافر پروازهای خارجی به وسیله هواپیما از این فرودگاه بین المللی خارج شده اند.

دهقانی توضیح داد: فرودگاه بین المللی قشم هشت نشست و برخاست در هفته در مسیر دبی و بلعکس دارد که در روزهای شنبه، دوشنبه، پنجشنبه و جمعه  انجام می پذیرد که دو شرکت هواپیمایی «قشم ایر» و «ایران ایر» مسیر پروازی دبی را انجام می دهند.

مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم با بیان اینکه حضور مسافران پرواز دبی سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه ضروری است و مطابق مقررات به منظور جلوگیری از تاخیر پرواز ناشی از دیر آمدن مسافران، کانتر پذیرش مسافرین دبی ۴۵ دقیقه قبل از پرواز بسته می شود، اظهار داشت: داشتن کارت واکسن و تست (پی. سی. آر) منفی با اعتبار ۴۸ ساعت برای مسافران دبی ضروری است.

وی تاکید کرد: مسافران پرواز قشم به دبی برای تسریع در امر پذیرش، بهتر است قبل از آمدن به فرودگاه نسبت به پرداخت عوارض خروج از کشور اقدام کنند. همچنین با توجه به محدودیت فضای ترمینال در این ایام ترافیک نوروزی و به منظور رفاه حال مسافران، خواهشمند است همراهان مسافران دبی پس از رساندن مسافر، وارد ترمینال نشوند.

دهقانی اعلام کرد: حضور مسافران پروازهای داخلی ۲ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه ضروری است و کانتر پذیرش مسافرین داخلی طبق مقررات ۳۰ دقیقه قبل از پرواز بسته خواهد شد.

 عضو هیات مدیره و مدیرکل فرودگاه بین المللی قشم در پایان ضمن خیر مقدم به تمام مسافران نوروزی که جزیره عجایب هفت گانه خلیج فارس (قشم) را برای سفر نوروزی انتخاب کردند، افزود: تمام عوامل فرودگاهی در این ایام تمام تلاش خود را می کنند تا اوقات خوبی برای آنان در خاطرشان باقی بماند و نکته حائز اهمیت این است که مسافران پروازهای هوایی به خاطر داشته باشند که موقع بازگشت حداقل ۲ ساعت قبل در فرودگاه حضور داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا