اجتماعی

مسوول جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر قشم معرفی شد

آیین معارفه فرهاد شرف پور مسوول جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر قشم و تودیع حسین آزاد منجیری با حضور معاون توسعه مدیریت، معاون فرهنگی، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم و رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) هرمزگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از ایرنا، سیدمحمد حسینی در آیین معارفه و تکریم‌ مسوولان جدید و قدیم خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر قشم با تبریک اعیاد پر خیر و برکت ماه شعبان اظهار داشت: ان شاء الله که در این ماه فرخنده و مبارک به توفیقات این ماه برسیم و اعمال ما ذخیره قبر و قیامت ما باشد.

وی ادامه داد: از اینکه قشم را به عنوان خدمت انتخاب کردید ما خوشحالیم و این حضور و دیدار فتح بابی برای افزایش رفاقت ها، دوستی ها و همکاری های مشترک و فی مابین هر دو سازمان خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه ما هم در جزیره زیبای قشم خیلی قدیمی نیستیم و تقریبا چند ماهی است که در خدمت مردم خوب استان هرمزگان به خصوص مردم قشم هستیم، افزود: با این حضور چندماهه ما در میان این مردم خونگرم، مهربان، میهمان نواز، بصیر و صبور خیلی انرژی مثبتی را بین و بین الله برای خدمت به آنان دریافت کرده ایم.

حسینی با بیان اینکه جراحی بعضی از موضوعاتی که ریشه حرفه ای فساد در دولت گذشته بوده و بدون هزینه برای سازمان منطقه آزاد قشم نبوده از اولویت های این سازمان است، گفت: امروز مردم در شرایط سختی در جزیره قشم زندگی می کنند و فشارهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آنان را آزار می دهد.

وی اظهار داشت: خیلی جالب است که بدانید وقتی برای بازدید از غرب جزیره خدمت این مردم بی توقع حاضر شدیم و در جمع آنان به درد و دل مشکلاتشان گوش می دادیم، مردمی که ۲ تا سه روز آب نداشتند عنوان می کردند همین که از طرف دولت مردم برای بررسی و پیگیری مشکلات و رفع آنها به جمع ما آمدید ما ممنون و قدردانیم و واقعا توقعی نداریم این مردم نجیب، پرشور، پر شعور و با ذوق این جزیره با بضاعت بسیار کم به هیات بازدیدکننده می گفتند ما به این مشکلات عادت کردیم شما نگران ما نباشید، اما این صبوری های بی‌مانند مردم نجیب قشم ما را وادار کرد که برای حل مشکلات آنان شبانه روز کار کنیم.

معاون توسعه مدیریت منطقه آزاد قشم توضیح داد: تعاملی که سازمان منطقه آزاد قشم با خبرگزاری جمهوری اسلامی دارد یک همکاری و تعامل واقعی است،  ایرنا خبرگزاری رسمی کشور و دولت است و اصلا با ما فاصله ندارد بلکه با سازمان منطقه آزاد قشم یکی است.

وی اعلام کرد: ما شاید با برخی از خبرگزاری ها یک مقداری مباحثی داشته باشیم اما ایرنا اینگونه نیست و این خبرگزاری را از خودمان جدا نمی بینم و برای گسترش همکاری های مشترک و توسعه ای در کنار ایرنا هستیم و امیدواریم که این انتصاب و تغییر باعث خیر و برکت باشد و ما شاهد روزهای موفق تر و پر خبر تر در جزیره قشم باشیم.

معاون فرهنگی منطقه آزاد قشم اضافه کرد: خدمت به مردم قشم لطف خدا به مسوولان در دولت سیزدهم به ماست و اعتقاد قلبی من این است که اگر ما بتوانیم در این یکسال و دوسال آینده کار نکنیم واقعا شرایط سخت می شود از این رو ما بخاطر اینکه سربازی مان را در سازمان و نهادی از جمله خبرگزاری، بنادر و دریانوردی، فرودگاه و منطقه آزاد نسبت به مقام معظم رهبری نشان بدهیم دیگری فرصتی نداریم و در هر سنگری که تحویل دارند امروز این سنگر خط مقدم جبهه های است که رزمندگان اسلام در دفاع مقدس، محور مقاومت و نظایر آن رفتند.

وی تاکید کرد: بعضی جاها واقعا خط مقدم است و اکنون کار کردن برای مردم و رفع مشکلات آنان یک جهاد است و با همه پستی و بلندی ها، تنگناها، دغدغه، مسایل مالی و تحریم های که وجود دارد بهانه ای را دیگر نباید قبول کرد و فقط و فقط باید برای اشتغال جوانان و معیشت مردم کار و تلاش شبانه روزی کرد.

حسینی در ادامه با تقدیر از عملکرد مسوولان خبرگزاری جمهوری اسلامی قشم از بدو تاسیس تا کنون در منطقه آزاد قشم و تجلیل از خدمات رسانه ای دوران تصدی حسین آزاد مجیری به عنوان مسوول پیشین این دفتر برای فرهاد شرف پور مسوول جدید دفتر ایرنا در قشم هم آرزوی توفیق کرد.

در ادامه این آیین خلیل تنیده رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان هرمزگان با بیان اینکه سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، خبرگزاری رسمی و نخستین نهاد حرفه‌­ای گردآوری و انتشار خبر و عکس و تولید محصولات رسانه ­ای – خبری در تاریخ ایران است اظهار داشت:خبرگزاری جمهوری اسلامی بر پایه هشت دهه سابقه فعالیت حرفه ای در حوزه خبر و پژوهش، قطب مهم رسانه ­ای کشور به شمار می­ رود. ایرنا در طول دوره ­های گوناگون پس از انقلاب، با درک حساسیت­ های زمانی و مصالح عمومی کشور، همپای مردم و مسوولان به پیش رفته و به مقتضای هر دوره فعالیت­ های خود را سامان داده است.

وی با اشاره به بیانات حضرت آیت الله امام خامنه ­ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز شانزدهم آذر ۱۳۷۱ در دیدار مدیرعامل و مدیران سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و مسوولان دفاتر نمایندگی این سازمان در سراسر کشور گفت: مقام معظم رهبری در آن دیدار بر  لزوم رعایت دقت، متانت، تعبیرات صحیح و محتوای مفید را در تنظیم و نگارش اخبار مورد تاکید کردند و فرمودند: خبرگزاری جمهوری اسلامی به مانند نبض کشور و نظام اسلامی باید عمل کند و با حرکت دقیق و منظم خود اخبار صحیح  و با ارزش را از تحولات و رویدادهای داخلی و خارجی در اختیار مردم و مسوولان قرار دهد.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان هرمزگان ادامه داد: ایرنا در حال حاضر در استان هرمزگان دارای سه دفتر در شهرستانهای بندرعباس، کیش و قشم است و که در آینده ای نزدیک هم دفتر خبرگزاری در جاسک با توجه به توسعه سواحل مکران برای حضور دایمی پیش بینی می کند.

تنیده با اشاره به اینکه دفتر قشم ایرنا برای پوشش اخبار فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و سیاسی جزیره در کنار مسوولان این شهرستان قرار دارد، افزود: تمام هدف ما از این حضور دایم و حالت تحرک خبری این است که تلاش مسوولان و کارگزاران دولت سیزدهم را دیده شود و مردم مشاهده کنند که کارهای مهم و سازنده برای آبادانی و عمران جزیره قشم در حال انجام است.

همسویی و هماهنگی ایرنا و ایجاد اعتماد بین این مجموعه و مسوولان در منطقه آزاد قشم نیز موضوعی بود که رییس خبرگزاری ایرنا در استان هرمزگان به اهمیت آن اشاره کرد و از فرهاد شرف پور مسوول جدید ایرنا در قشم خواست با ارتقای سطح اطلاعات خود از این جزیره، منشاء خدمات مؤثر در این منطقه باشد.

فرهاد شرف پور متولد ۱۳۵۷ دانش‌آموخته خبرنگاری حرفه ای از دانشکده خبر تهران بوده و به عنوان خبرنگار تخصصی بحران، دفاعی و آموزش عالی سابقه فعالیت داشته است پیش از حسین آزاد مجیری این سمت را عهده دار بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا