اخبار بانوان فرماندار قشم:

شناخت توانمندی های زنان نیمی از مسیر پیشرفت را محقق می سازد

فرماندار شهرستان قشم گفت: شناخت جایگاه و اعتماد به اثر بخشی توان زنان در حوزه های مختلف علاوه بر اینکه به توفیق عملکرد آنان کمک می کند، بخش مهمی از مسیر پیشرفت و توسعه اجتماع را هموار می سازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، محمد محمدحسینی در نشست اختصاصی با تعدادی از بانوان فعال شهرستان، آگاهی زنان از توان و نقش بی بدیل خود را گام نخست فعالیت و بسیار مهم ذکر کرد.

فرماندار شهرستان قشم افزود: از برکات انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران، بازگشت ارزش زن مسلمان و بهره گیری از این ظرفیت گرانبها در حوزه های مختلف بوده است.

او یادآوری کرد: نخستین جایگاه جانشین ناپذیر و اختصاصی زن، نقش همسری و مادری اوست که دین اسلام ضمن ارزش گذاشتن به سایر توانمندی های زنان، آن را ارجح بر همه مباحث دانسته است.

محمد حسینی در همین ارتباط اضافه کرد: مدیریت خانواده، کنترل اضطراب و تنش های گریز ناپذیر روزمره و تربیت فرزندان، علیرغم دیگر مسوولیت های کوچک و بزرگ همچنان ماموریت مهم و اساسی زن است.
فرماندار شهرستان قشم ادامه داد: برای بهره مندی کشور از توان زنان در حوزه های مختلف باید همه در کنار یکدیگر زمینه و شرایط مناسب فعالیت این قشر مهم را با لحاظ کرامت انسانی آن ها را ارتقا دهیم.

فرماندار شهرستان قشم به فعالیت زنان در ادارات، نهادها، بانک ها، شرکت ها و کارگاه های شهرستان اشاره و اضافه کرد: دقت نظر و پیگیری زنان برای حسن انجام وظیفه، بارز و ستودنی است.
او همچنین از فعالیت زنان در حوزه گردشگری و راه اندازی مشاغل بر اساس منابع و ظرفیت های بومی محلی یاد کرد و ادامه داد: ذوق و استعداد زنان پر انرژی و خلاق در توسعه اشتغال پایدار و رونق کسب و کار پر رنگ و ارزشمند است.

بر اساس این خبر، در بخش نخست جلسه مذکور، زنان حاضر در نشست، گزارشی از حوزه کاری خود ارائه کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا