اقتصادی حسب دستور ویژه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛

ثبت نام متقاضیان مجرد طرح مسکن جوانان قشم از ۲۲ بهمن آغاز می شود

مدیر طرح مسکن جوانان جزیره قشم گفت: با دستور ویژه دکتر افشار فتح الهی، سرپرست منطقه آزاد قشم، از بامداد ۲۲بهمن ماه به مناسبت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ثبت نام از متقاضیان طرح مسکن جوانان جزیره قشم آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، شریف شریفی نژاد با بیان این مطلب گفت: متقاضیان مرد مجرد بین ۲۳ تا ۴۴ سال در این طرح می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.
وی ادامه داد: متقاضیان مجرد واجد شرایط طرح مسکن جوانان جزیره قشم جهت ثبت نام می توانند از تاریخ ۲۲ تا ۳۰ بهمن ماه به بارگزاری مدارک در سامانه اینترنتی citizen.qeshm.ir اقدام نمایند.
گفتنی است، در بازه زمانی ۴۵روزه ثبت نام متاهلین طرح مسکن جوانان جزیره قشم ۸ هزار ۹۹۳ نفر موفق به ثبت نام شدند و در حال حاضر مراحل پالایش اطلاعات و احراز صلاحیت ثبت نام شدگان در حال انجام است.
لازم به ذکر است؛ از آنجایی که هدف از اجرای این طرح تشویق جوانان به امر مقدس ازدواج است، متقاضیان موظف به ارائه تعهدنامه محضری مبنی بر تحویل عقدنامه ازدواج رسمی قبل از انعقاد قرارداد واگذاری و تحویل واحد مسکونی می شوند.

براساس این گزارش، شرایط متقاضیان مجرد جهت ثبت نام در طرح مسکن جوانان جزیره قشم به شرح زیر می باشد:

شرایط عمومی ثبت‌نام اولیه:

 • امکان ثبت‌نام صرفاً برای متقاضیان مرد مجرد (بین ۲۳ سال تمام تا ۴۴ سال تمام) بومیان و قشموندان دارای سابقه ۵ سال سکونت در قشم با کارت قشموندی دارای اعتبار مجاز است.
 • داشتن حداقل ۲۳ سال تمام سن در هنگام ثبت‌نام.
 • نداشتن سابقه مالکیت مسکن و یا زمین با کاربری مسکونی براساس ضوابط.
 • عدم استفاده از امکانات و تسهیلات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی (دارا بودن فرم “ج” سبز) از تاریخ اول فروردین ۱۳۵۷.
  تبصره ۱: همسر متقاضی در هنگام تحویل واحد باید حائز شرایط قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، آئین­‌نامه اجرایی قانون مذکور و اصلاحات بعدی آن باشد (فاقد مالکیت خصوصی و دارای فرم “ج” سبز) باشد.
  تبصره ۲: در صورتیکه فرد پس از تحویل واحد مسکونی از همسر خود جدا شود (طلاق بگیرد) فرم “ج” هر دو زوج تا پنج سال پس از وقوع طلاق قرمز باقی خواهد ماند و در این مقطع زمانی (پنج سال پس از وقوع طلاق) امکان استفاده از تسهیلات دولتی مسکن را نخواهد داشت. فرم “ج” زوج یا زوجه‌ای که مالک واحد مسکونی موضوع این دستورالعمل است، قرمز باقی می‌ماند.
  -دارا بودن سابقه ۵ سال سکونت در شهر یا روستای محل تقاضا با کارت قشموندی دارای اعتبار در زمان ثبت نام.
  -ارائه تعهدنامه محضری مبنی بر تحویل عقدنامه ازدواج رسمی قبل از انعقاد قرارداد واگذاری واحد مسکونی.

شرایط انعقاد قرارداد و تحویل واحد مسکونی به متقاضی:
۱.در اتصال کلیه متقاضیان ثبت‌نامی به پروژه‌ها و تحویل واحدها اولویت با متقاضیان متاهل است. اولویت‌بندی متقاضیان براساس شاخص‌هایی که متعاقباً اعلام می‌شود، انجام خواهد شد.
۲.نهایی شدن ثبت‌نام و انعقاد قرارداد با متقاضی در زمان انجام انتخاب واحد پروژه تخصیصی براساس ضوابط ابلاغی و منوط به واریز سهم آورده ابلاغی، ارائه عقدنامه رسمی ازدواج و درج آن در سامانه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا