آخرین خبرهااقتصادی

رئیس جمهور از پروژه ملی پل خلیج فارس در قشم بازدید کرد‌

رئیس جمهور در ادامه سفر به جزیره قشم، از محل اجرای طرح جامع ارتباطی خلیج فارس با محوریت پل به عنوان یک طرح عظیم ملی و همچنین شرکت نفت فلات قاره در جزیره قشم، بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از تسنیم، در بازدید آیت‌الله رئیسی و هیات همراه از شرکت نفت فلات قاره قشم اعلام شد اقدامات اجرایی این شرکت از سال 1386 با تعریف پروژه های مختلف نصب تاسیسات خشکی و فراورش نفت میدان مشترک هنگام، مخازن ذخیره نفت، خطوط لوله ارتباطی جهت ارسال به مبادی مورد نظر آغاز شده است.

رئیس جمهور همچنین با حضور در محل اجرای پل خلیج فارس، از موقعیت این پروژه مهم ملی و برنامه اجرای این طرح توسط مهندسان داخلی کشور از سال 101 و بهره‌برداری از آن در انتهای سال 1404 آگاه شد.

شایان ذکر است؛ با توجه به تاکیدات مکرر سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در مدت حضور در این مسوولیت برای اجرای پروژه پل خلیج فارس و بازدید امروز ریاست جمهوری از این طرح ملی، امیدها به اجرایی شدن این طرح و اتصال جزیره قشم به سرزمین اصلی از طریق مسیر جاده‌ای و ریلی افزایش یافته است.

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در این بازدید اعلام کرد با تامین اعتبار 300 میلیون یورویی، عملیات ساخت پل خلیج فارس در قشم از سال آینده آغاز و تا پایان 1403 به بهره‌برداری می‌رسد.

سعید محمد اظهار داشت: اجرای این پروژه مهم ملی با تامین اعتبار 100 میلیون در هر سال به صورت تهاتر نفت مورد قبول شرکت سازنده داخلی قرار دارد و قیمت توافقی داخلی بسیار پایین تر از درخواست شرکت‌های خارجی می‌باشد.

وی افزود: امیدواریم با آغاز قطعی این پروژه توسط مهندسان و صنعتگران داخلی در مدت زمان یاد شده شاهد تحولات اقتصادی در این جزیره باشیم.

رئیس جمهور و هیات همراه روز گذشته در ادامه سفرهای استانی وارد بندرعباس مرکز استان هرمزگان شدند و امروز از بندرعباس ابتدا به جزیره هرمز سفر کردند و سپس وارد جزیره قشم شدند و آخرین برنامه سفر رییس جمهور به قشم نشست خبری با اصحاب رسانه در محل فرودگاه بین‌المللی این شهرستان است که تا لحظاتی دیگر آغار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا