اقتصادی

آغاز صدور پروانه و کارت مخصوص حق العمل کاری ویژه منطقه آزاد قشم

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز صدور پروانه و کارت مخصوص حق العمل کاری در گمرک سازمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، فریدون فدایی دولت با بیان این مطلب، اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته و پس از تامین زیرساخت های مورد نیاز اعم از دستورالعمل اجرایی و سامانه نرم افزاری و تایید مکانیزم صدور پروانه حق العمل کاری ویژه منطقه آزاد قشم و کارت مخصوص حق العمل کاری، این مهم در مرحله اجرا قرار گرفته است.
وی ادامه داد: هدف از راه اندازی سامانه صدور پروانه و کارت مخصوص حق العمل کاری در منطقه آزاد قشم، شناسنامه دار نمودن شغل حق العمل كاري و فراهم کردن شرايط لازم جهت تشكيل دفتر كار ، توسعه سطح اشتغال و جذب نيرو انسانی و بهره مندی از مزایای قانونی این حرفه است.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم افزود: با آغاز به کار این طرح، علاوه بر تسهیل فرآیندها در امور بازرگانی شرکت های تجاری، تولیدی و صنعتی فعال در آینده نزدیک شاهد تشکیل اتحادیه صنفی حق العمل کاران و کارگزاران گمرکی منطقه آزاد قشم خواهیم بود.
به گفته فدایی دولت؛ مبادلات بازرگانی فعالان اقتصادی با خارج از کشور در زمینه های مختلف صادراتی و واردات کالا و مواد اولیه دارای الزامات و مقررات خاص بوده که حضور حق العمل کارهای حرفه ای آشنا به امور گمرکی در این زمینه دارای اهمیت ویژه ای است که با صدور پروانه و کارت مخصوص به اهداف دست پیدا خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا