فرهنگی هنری

ما نیاز به حاج قاسم ها در عرصه های اقتصاد و فرهنگ داریم

آیین گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران آنها تحت عنوان« مرد میدان» با حضور دکتر افشار فتح الهی سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی امام جمعه شهرستان، حسینی تختی فرماندار، سرهنگ امیری کیا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم، علمای اهل سنت و تشیع، شورای شهر و شهردار قشم و مسوولان سازمانی و شهرستانی، اصناف و بازاریان قشم و درگهان و با حضور و سخنرانی یک مهمان ویژه روحانی از کشور عراق در شهر درگهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، دکتر افشار فتح الهی در این آیین گفت: دشمنان فکر می کردند با شهادت حاج قاسم به دنیای اسلام ضربه می زنند، ولی نمی دانستند با شهادت آن شهید، مکتب حاج قاسم از زندگی او برای آنها خطرناکتر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه دشمن در فضای مجازی تلاش می کند مانع نفوذ مکتب حاج قاسم در دل ها شود، افزود: اما یاد و نام حاج قاسم در دنیا افتخارآفرینی می کند و دشمنان حاج قاسم و حتی طرفداران رژیم گذشته با افتخار از این شهید یاد می کنند.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در شرایط فعلی کشور ما نیاز به حاج قاسم ها در عرصه های اقتصاد و فرهنگ دارد و جوانان متخصص و متعهد ما هرکدام می توانند یک حاج قاسم باشند به شرط اینکه همه بپذیریم و باور بکنیم «ما می توانیم».
دکتر فتح الهی جنگ هشت ساله تحمیلی را نمونه ای بارز از وجود این باور در میان ملت ایران دانست و گفت: همانطور که در این جنگ، ملت ایران با این باور با دست خالی در مقابل دنیا ایستاد، امروز هم در مقابل تحریم با این باور می توانیم مقاومت کنیم و پیروز از میدان در بیاییم.
وی وجود فقر و بیکاری را زیبنده مردم قهرمان ایران ندانست و خواستار یک حرکت عظیم با تکیه بر باورهای اصیل اسلامی جهت رسیدن به اهداف والای انقلاب اسلامی شد.
براساس این گزارش حجت الاسلام غلامرضا حاجبی امام جمعه شهرستان قشم نیز در این آیین، شهید سلیمانی را مرد واقعی میدان نامید و عرصه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی افراد جامعه را میدان عمل آنها خواند و گفت: فردی که عزت را برای انقلاب و مسلمین می خواهد یا اطاعت از ولی مسلمین را قبول دارد، مرد میدان است، همانطور که محبت به همه مردم دنیا فارغ از وابستگی  های آنها از خصوصیات یک مرد میدان است.
این گزارش حاکی است که سید ابوالحسن حکیم مهمان ویژه این آیین از کشور عراق هم طی سخنانی به زبان عربی که توسط یک مترجم همزمان به فارسی ترجمه می شد به تفصیل از خصوصیات شهید سلیمانی سخن گفت و از وی به عنوان کسی که نامش فراتر از مرزها رفته و همه دنیا در سوگ شهادت او نشستند، نام برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا