سیاسی امام جمعه اهل سنت قشم:

شایسته سالاری مبنای واگذاری مسئولیت ها باشد/ تملق پذیری چشم مسئولان را بر ضعف ها و واقعیت ها می بندد

امام جمعه اهل سنت قشم با بیان اینکه تملق پذیری چشم مسئولان را بر ضعف ها و واقعیت ها می بندد گفت: واگذاری مسئولیت ها باید براساس شایسته سالاری باشد نه ارتباط و گرایش ها.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم؛ شیخ عبدالرحیم خطیبی در مراسم تکریم و معارفه فرمانداران قشم مسئولیت را امانتی از سوی خداوند برشمرد که باید از سوی حکام به اهلش واگذار شود و اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) نیزفرموده اند هر گاه امانت ضایع شد باید منتظر قیامت بود و زمانی امانت ضایع می شود که به نااهل واگذار شود.
وی تصریح کرد: وقتی معیارهای واگذاری ارتباط باشد و معیارهای اصلی زیرپا گذاشته شود خواه ناخواه امانت ضایع خواهد شد.
وی سنگین کردن کفه عدالت در مناطق محروم را اصل دیگری برشمرد که در بیانیه گام دوم رهبری نیز به عنوان یک اصل مطرح شده است و افزود: اگر عدالت برقرار شود بسیاری از مطالبات به سرانجام رسیده و مشکلات مردم برطرف می شود.
امام جمعه اهل سنت قشم افراط و تفریط را دو رویکردی دانست که انسان را از عدالت، اعتدال و عقلانیت خارج کرده و در مسیر ناهنجاری رفتاری قرار می دهد و افزود: دو رویکرد نامناسب دیگر در مسئولیت ها که باید مورد توجه قرار بگیرد چاپلوسی است که موجب می شود افراد مسئول نقاط ضعف خود را ندیده و چشم بر واقعیت ها ببندند و دیگری تملق پروری و تملق پذیری است که براساس آن افرادی چاپلوس و متملق بار آمده و در جامعه رشد کرده و مقرب می شود و به واسطه این افراد به منتقدان به چشم مخرب نگریسته و انتقاد تخریب خوانده می شود.
وی تصریح کرد: وقتی چنین رویکردی در جامعه باب شود مطالبات، کاستی و نارضایتی ها انباشه شده و بداخلاقی، پرخاشگری، تخریب و بی انصافی و در کل افراط و تفریک در جامعه شکل می گیرد.
شیخ خطیبی تاکید کرد: نقطه اعتدال و عقلانیت این است که ما شجاعت و شهامت پذیرش انتقاد و ظرفیت تقدیر را داشته باشیم
وی با تقدیر از تلاش های فرماندار سابق طی 280 هفته مسئولیت در جزیره قشم گفت: در طی 5 سال و اندی گذشته و به ویژه در 4 سال اخیر به دلیل فشارهای دولت دوازدهم و تحریم های ظالمانه، بحران های اقتصادی و مشکلات معیشیتی که مردم را در فشار قرار داده بود فرماندار نیز به عنوان یک مسئول با چالش های بسیاری روبرو بود و بروز و ظهور بیماری منحوس کرونا بر این فشارها در دو سال گذشته افزود.
امام جمعه اهل سنت قشم با تاکید بر اینکه مطالبات همچنان باقی است و باید حقوق و خواسته مردم مورد توجه قرار بگیرد افزود: از مدیریت دوگانه در منطقه همیشه رنج برده ایم در هنگام بروز کرونا سازمان عریض و طویلی بر خلاف ستاد کرونای شهرستان مصوباتی داشت که باعث می شد مشکلات خاصی در بحث مدیریت کرونا شکل بگیرد.
وی با اعلام آمادگی هر گونه همکاری با فرماندار جدید خاطر نشان کرد: اخلاق مداری و مردمداری فرماندار پیشین و عملکرد قابل قبول وی باعث شد کارنامه موفقی در قشم داشته باشد.
محمدحسینی تختی سوابق مختلف اجرایی و مدیریتی از جمله دبیر و مشاور مجمع نمایندگان استان هرمزگان در ادوار دهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی، مسوول دفتر نایب رئیس ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی، دبیر فراکسیون فناوری اطلاعات مجلس شورای اسلامی و دبیر فراکسیون بنادر و توسعه دریا محور مجلس شورای اسلامی را در کارنامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا