حوادث

دستگیری کلاهبردار7 میلیاردی در” قشم”

با هوشیاری و تلاش ماموران انتظامی قشم یک کلاهبردار سایبری با 7میلیارد ریال کلاهبرداری، در این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار” غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی استان هرمزگان در تشریح این خبر گفت : در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی کلاهبرداری و اغفال وی، موضوع به طور ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس امنیت اطلاعات و امنیت عمومی این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: مأموران با انجام اقدامات پلیسی و اشراف اطلاعاتی و تحقیقات گسترده موقعیت متهم را در کمتر از 24 ساعت شناسایی و در یک اقدام ضربتی و غافلگیرانه دستگیر و جهت اقدامات تکمیلی به یگان انتقال دادند.
این مقام انتظامی استان با اشاره به اینکه متهم فوق از طریق شبکه های اجتماعی تحت عنوان طلا فروش با انجام تبلیغ فروش طلا و جواهرات و ایجاد صندوق امانات در قبال سپرده طلا و جوهرات به میزان مبلغ آنها وام پبشنهاد می نموده تصریح کرد: متهم در سایت های شرط بندی طعمه های خود که اغلب زنان متاهل بوده را شناسایی و پس از ایجاد ارتباط و اعتماد سازی و دریافت اطلاعات شخصی آنها و با هک نمودن موبایل نامبردگان و تهیه عکس و فیلم اقدام به اخاذی و کلاهبرداری از آنها می کرده است.
فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: متهم از طریق کارت های بانکی افراد با شگرد بالا بردن معدل حساب بانکی تا کنون از افراد زیادی در استان ها و شهرستان های مختلف کشور با ترفند های مشابه اخاذی و کلاهبرداری نموده که طبق اظهارات وی قبل از دستگیری حدود 20 فقره شکایت از ایشان در مراجع قضایی ثبت شده است.
سردار جعفری با بیان اینکه متهم دستگیر شده در بازجویی های فنی بعمل امده به 7میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف کرد ، خاطر نشان کرد : برابر دستور مقام قضایی مبنی بر انتشار تصویر متهم در رسانه ها، چنانچه احدی از شهروندان توسط این متهم مورد کلاهبرداری و اخاذی قرار گرفته می تواند با مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم نسبت به تنظیم شکایت و پیگیری موضوع اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا