اخبار مهم
موضوعات داغ

دعوت از هلدینگ بانک ها برای سرمایه گذاری در قشم

نشست شورای بانک های منطقه آزاد قشم به ریاست معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم و با حضور مدیران « گمرک » و « بازرگانی و اصناف » و جمعی از روسای شعب بانک های مستقر در این منطقه در محل معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم فریدون فدایی دولت معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم در این نشست با اشاره به نقش اساسی بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری (هلدینگ ها) در پیشبرد برنامه های توسعه بخشی این سازمان در جزیره قشم گفت: حجم عظیم سرمایه گذاری بانک پاسارگاد در پروژه های بزرگ نفت و گاز و انرژی در جزیره قشم نمونه ای بارز از این نقش است.
وی در این خصوص با دعوت از شرکت های سرمایه گذاری(هلدینگ ها) سایر بانک ها برای سرمایه گذاری در جزیره قشم افزود: بانک ها و هلدینگ های آنها به عنوان سرمایه گذار و پشتوانه اقتصادی طرح ها و پروژه های بزرگ صنعتی وعمرانی می توانند در تسریع و نهایی شدن آنها بسیار موثر و گره گشا باشند.
فدایی دولت همچنین به همکاری بانک ها در اجرای طرح های اقتصادی دولت اشاره کرد و افزود: همكاري حوزه ارزي بانك های مستقر در قشم می تواند در اجرا و استفاده هرچه بهتر از طرح مجوز اعطايي دولت مبنی براختصاص حدود ٤٥٠ ميليون دلار ارز جهت تامين كالاهاي اساسي توسط تجار و بازرگانان كشور موسوم به ١٥درصدي براي واردات از طريق بنادر مجاز جزيره قشم بسیار موثر باشد.
به گفته وی اجرای این طرح به كاهش قيمت كالاهاي اساسي و مشمول طرح فوق الذكر در بازار مصرف و سفره مردم منجر خواهد شد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم همچنين اعطاي تسهيلات به سرمايه گذاران فعال در جزيره قشم براي سرعت بخشيدن به پروژه هاي نيمه تمام و ساير پروژه ها را از دیگر اقدامات موثر بانک های مستقر در قشم خواند و یادآور شد: این معاونت نيز حسب درخواست بانك ها، سرمايه گذاران و مالكين پروژه ها را تشويق به همكاري و انتقال حساب ها و فعاليت هاي بانكي شركت ها در بانك هاي جزيره خواهد کرد.
فدایی دولت در این نشست اعلام کرد که با ابتکار معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم به زودی نشست مشترکی بین سرمايه گذاران جزيره قشم و روسای شعب بانك هاي مستقر و فعال در جزيره قشم برای آشنايي و همكاري دو سويه برگزار خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود همکاری تنگاتنگ و تعامل دوسویه سازنده بانک ها با سازمان منطقه آزاد قشم را زمینه ساز موفقیت و پیشرف امور در هر دو طرف خواند و افزود: این همکاری و تعامل صورت نخواهد گرفت مگر اینکه ما ظرفیت ها و توانمندی های یکدیگر را بشناسیم و برای نیل به این هدف نیز ضروری است حداقل هرماه یک نشست مشترک برگزار کنیم.
به گفته وی سازمان منطقه آزاد قشم از هرگونه پیشنهاد سرمایه گذاری بانک ها در جزیره استقبال می کند و معتقد است همانطور که سازمان به اهداف خود در سرمایه گذاری بانک ها می رسد، بانک ها هم به سهم خود به سود خودشان برسند.
فدایی دولت در بخش دیگری از سخنان خود در این نشست به موفقیت های سازمان منطقه آزاد قشم در کاهش بیکاری، تامین ارز مورد نیاز فعالان اقتصادی و افزایش بهره وری در این منطقه اشاره کرد و یادآور شد: بانک ها هم در مسیر رسیدن به این موفقیت ها با سازمان همکاری خوبی داشتند و ما معتقدیم هرخروجی موفق، نتیجه کار تیمی و همکاری همه دستگاه های ذیربط است.
براساس این گزارش علی همایونی مدیر گمرک و هرمز امیری مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم هم در این نشست با بیان نقطه نظرات شان درخصوص موارد مرتبط با حوزه مدیریت خود، برهمکاری و تعامل با بانک ها تاکید کردند.
این گزارش حاکیست که روسا یا نمایندگان شعب بانک های ملی، مسکن، تجارت، پارسیان، سپه، سامان و کشاورزی در منطقه آزاد قشم نیز در این نشست با استقبال از برگزاری نشست های مشترک با سازمان منطقه آزاد قشم و طرح دیدگاه ها، پیشنهادها و مشکلات خود، برای هرگونه همکاری و همراهی با سازمان منطقه آزاد قشم در جهت پیشبرد برنامه های توسعه بخشی این سازمان اعلام آمادگی کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا