آخرین خبرها در آیین رونمایی از کتاب «نُگومی»؛

فرهنگ غنی قشم دریچه ای متفاوت جهت توسعه گردشگری

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: یکی از رویکردهای اصلی برای رسیدن به توسعه پایدار و متوازن استفاده از تمامی ظرفیت ها بویژه گردشگری در جزیره قشم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم، علی درویش پور در آیین رونمایی از کتاب «نُگومی» به مناسبت روز جهانی موزه ها، اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری غنی موجود در جزیره می توانیم قشم را به برند گردشگری کشور تبدیل کنیم.
وی تصریح کرد: معرفی عرصه های اقتصادی و گردشگری قشم در تلفیق با فرهنگ جامعه محلی، دیدی واضح تر از ظرفیت های گوناگون موجود در جزیره به مردم سایر نقاط کشور ارائه می دهد.
مدیرعامل منطقه آزاد قشم افزود: تدوین و انتشار محصولات فرهنگی و برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در جزیره می تواند به معرفی بهتر ظرفیت های قشم کمک شایانی کند.
به گفته درویش پور؛ رشد دانایی و فرهیختگی جامعه از مسیر کتاب، کتابخوانی و مطالعه هدفمند می گذرد و باید برای توسعه این فرهنگ در میان اقشار مختلف برنامه ریزی کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: حفظ و معرفی میراث تاریخی و ناملموس جزیره، نشان از توانمندی جامعه محلی و راهی جهت توسعه گردشگری میراث در این منطقه است.


گفتنی است، کتاب نُگومی به نویسندگی عبدالرضا دشتی زاده در 138 صفحه، نمایی از فرهنگ بومی جزیره قشم را به تصویر کشیده و به معرفی موزه های مردم شناسی موجود در منطقه می پردازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا