آخرین خبرها

۲۱ هزار مترمربع از اراضی ملی قشم آزاد شد

رییس اداره حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: بیش از ۲۱ هزار مترمربع از اراضی ملی و دولتی جزیره قشم در اطراف شهر سوزا رفع تصرف شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا، مصطفی مازندرانی افزود: ارزش این زمین بیش از ۳۱ میلیارد و ۵۷۳ میلیون ریال برآورد شده است.

رفع تصرف یک قطعه از اراضی ملی و دولتی واقع در پیرامون شهر سوزا و در مجاورت جاده ساحل جنوبی به مساحت ۲۱ هزار و ۴۹ مترمربع و به ارزش تقریبی بیش از ۳۱ میلیارد و ۵۷۳ میلیون ریال رفع تصرف و اعاده به وضع سابق شد.

رییس اداره حفاظت از اراضی منطقه آزاد قشم تصریح کرد: مردم جزیره، مسوولان محلی و اعضای شوراها و دهیاران با ارائه گزارش به موقع از تخلفات صورت گرفته، می‌توانند به نیروهای این اداره در رفع تصرف اراضی ملی و دولتی یاری برسانند.

وی افزود: برخورد با زمین خواران و  متصرفان اراضی ملی و دولتی برابر قانون و مقررات پیگیری خواهد شد و با هرگونه اقدام غیرقانونی در جزیره قشم بدون هیچگونه اغماض و مماشات، به شدت برخورد می شود.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا