آخرین خبرهااجتماعیسیاسی

امام جمعه اهل سنت قشم: امنیت کشور بر پایه وحدت تقویت می‌شود

امام جمعه اهل سنت قشم گفت: امنیت پایدار در کشور بر پایه وحدت، همدلی و توکل به خدای متعال تقویت و پابرجا می‌ماند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از تسنیم، شیخ عبدالرحیم خطیبی در نماز جمعه این هفته برادران اهل سنت در مسجد جامع شهر قشم، اظهارداشت: در دوران دفاع مقدس شمار زیادی از جوانان کشورمان برای دفاع از حیثیت ایران و صیانت از اسلام عزیز، جان خود را در طبق اخلاص و معامله با خدا قراردادند.

وی ادامه داد: امتحان در واژه صداقت ایمان و گفتار، از آزمون‌های بسیار دشوار  این دنیا برای انسان‌های مومن است و تا نمره قبولی در این امتحان کسب نشود، در جهان آخرت و در پیشگاه الهی موفق و روسپید نخواهیم بود.

به گفته امام جمعه اهل سنت قشم، مردم نباید خیال کنند تنها با بیان اینکه ایمان آورده ایم مورد امتحان الهی هستند، بلکه تا ایمان صادقانه‌ را نشان ندهیم و صدق ایمان را در صحنه‌های مختلف زندگی اثبات نکنیم مورد پذیرش نخواهد بود.

وی ادامه داد: منافقان هم در بحث ایمان بسیار مدعی بودند اما در در صحنه‌های سخت نتوانستند امتحان خود را درست انجا دهند و به شکل‌های مختلف از جهاد و شهادت در راه خدا شانه خالی کردند و نمره قبولی نگرفتند.

شیخ خطیبی گفت: خداوند در سوره توبه عملکرد منافقان را افشا کرده است و در مقابل منافقان افراد بسیاری هستند که خلوص، ایمان، صدق در ایمان، نیت پاک، عهد و پیمان و معامله با خدا را به درستی به نمایش گذاشتند و هرآنچه در زمینه عهد و پیمان و حرف و وعده با خدا بیان می‌داشتند را در صحنه عمل هم به نمایش می‌گذاشتند.

به گفته وی، هرکس با خدا صادق باشد خدا هم صداقت وی را بر همگان ثابت خواهد کرد و این مزد صداقت انسان‌های درست کردار است که در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل هم فراوان دیده شد.

امام جمعه اهل سنت قشم، خاطرنشان کرد: تمام جلوه‌های رفتاری انسان، در صداقت و راستگویی وی نهفته است و امروز این ملت نیازمند صداقت است نیازمند این شهامت و رشادت است و این امت نیازمند این جلوه‌های درخشان انسانیت است.

وی گفت: با دلبستگی به دنیا صداقت انسان به اصبات نمی‌رسد حب به دنیا از اسباب ضعف انسان محسوب می‌شود و ترس از شهادت در راه خدا می‌تواند اساس خواری و زبونی یک امت باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا