آخرین خبرها

نخستین هنرستان هنرهای زیبای مناطق آزاد کشور در قشم افتتاح شد

همزمان با دومین روز از هفته دفاع مقدس، نخستین هنرستان هنرهای زیبا مناطق آزاد کشور ویژه بانوان با حضور امام جمعه شهرستان قشم و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد در این جزیره افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از تسنیم، علیرضا کمساری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در جریان افتتاح این هنرستان اظهارداشت: برای ارتقای بار علمی علاقمندان این منطقه، هنرستان هنرهای زیبا قشم ویژه دختران با دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سه رشته موسیقی، نقاشی و نمایش در این منطقه راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: هم اینک 16 هنرجو برای استفاده از دو رشته نقاشی و نمایش ثبت نام کرده‌اند و امیدواریم با توجه به علاقمندان هنر در این جزیره برای سال‌های آینده، رشته‌های دیگر هنری را در این هنرستان فعال کنیم.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، نگارخانه اردیبهشت هم از دیگر اقداماتی بود که برای نخستین بار در قشم با هدف نمایش آثار هنرمندان با مساعدت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد راه‌اندازی شد.

کمساری بااعلام اینکه در این جزیره هشت انجمن هنری فعال داریم که 200 نفر تنها در انجمن نمایش عضویت دارند، افزود: متاسفانه زیرساخت تنها پلاتو قشم شرایط مطلوبی برای اجرای برنامه‌های نمایش هنرمندان را ندارد.

حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم پس از شنیدن این سخنان اعلام کرد: یک پلاتو کامل در زمینی به مساحت 200 متر مربع تا پایان امسال برای هنرمندان گروه نمایش با هزینه سازمان منطقه آزاد قشم ساخته خواهد شد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا