آخرین خبرها

تقدیر رئیس انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران از آیت‌الله رئیسی به‌دلیل توقف عملیات اجرایی در محدوده ژئوپارک قشم

رئیس انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از ابلاغ بخشنامه اخیر رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در مورد توقف هرگونه عملیات اجرایی و فعالیت در محدوده ژئو پارک قشم تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از تسنیم، ، فرید جواهرزاده در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از ابلاغ بخشنامه اخیر رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در مورد توقف هرگونه عملیات اجرایی و فعالیت در محدوده ژئو پارک قشم تقدیر کرد.

متن نامه قدردانی رئیس انجمن علمی طبیعت‌گردی ایران خطاب به آیت‌الله رئیسی به این شرح است:

حضور محترم حضرت آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی

ریاست محترم قوه قضائیه

با سلام و احترام؛

ضمن آرزوی توفیق الهی برای حضرت‌عالی و همکاران محترمتان به استحضار می‌رساند بخشنامه اخیر رئیس کل دادگستری استان هرمزگان پیرو مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی آن استان در مورد توقف هرگونه عملیات اجرایی و فعالیت در محدوده ژئو پارک و غار نمکدان قشم بارقه امیدی در میان دغدغه مندان و متخصصان به‌وجود آورد. 

پرواضح است احقاق حقوق عامه و حفاظت از اراضی ملی و از جمله این پدیده کم نظیر و استثنایی نیازمند مراقبت و دقت زیاد برای حفظ آن می باشد چراکه این جاذبه طبیعی، میراثی ارزشمند برای آیندگان و سرمایه‌ای برای کشور محسوب می‌گردد.

 مستحضر هستید که ثبت جهانی این اثر مهم در یونسکو، نشان از جایگاه ویژه آن و افتخاری بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید. 

 حفظ این میراث گران‌بها وظیفه همگانی است و جلوگیری از واگذاری‌های غیرکارشناسی و غیر مسئولانه اراضی حریم این ژئو سایت و ممانعت از ادامه عملیات اجرایی در محدوده غار نمکدان مطالبه دلسوزان و علاقمندان به شمار می رود.  

این تصمیم تأثیر بسیار زیادی در جهت حفظ این اثر ارزشمند در فهرست جهانی یونسکو و توجه توامان به حقوق افراد و حفظ گونه‌های ارزشمند گیاهی، جانوری و زمین‌شناسی آن است و بی‌شک با توسعه فعالیت‌های گردشگری و طبیعت‌گردی در منطقه می‌توان شاهد بهبود مستمر فضای کسب‌ و کار، رونق و جهش تولید که مورد تأکید مقام معظم رهبری در سال جاری است، باشد.

اینجانب بر خود وظیفه می‌دانم به نمایندگی از جامعه علمی طبیعت‌گردی و اکوتوریسم کشور و تشکل‌های مرتبط، مراتب سپاس و امتنان خود را به محضر حضرت‌عالی ابراز داشته و از توجهات خاص و اشراف کامل مجموعه خدوم دادگستری استان هرمزگان  به مسائل موجود به‌ویژه رفع نگرانی‌‌های بسیاری که در مورد ژئو پارک قشم بوجود آمده بود، تشکر و قدردانی ‌نمایم. مزید تاییدات جناب عالی را از خداوند قادر سبحان مسئلت دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا