آخرین خبرهااقتصادیایران

ارائه به موقع اظهارنامه، شرط معافيت مالياتي است

نماینده مالیاتی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تمامی فعالان اقتصادی دارای مجوز از سازمان‌ منطقه آزاد قشم به شرط تسلیم اظهارنامه مالیاتی و ارائه اطلاعات عملکرد مالی، می توانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از برنا ،امیر سلکی با بیان این مطلب، اظهار کرد: صنوف و خرده فروشان فعال در شهرهای قشم و درگهان و سایر نقاط این منطقه آزاد برای اینکه مشمول ماده ۱۳ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد شده و از معافیت مالیاتی بهره مند شوند، باید اظهارنامه مالیاتی و اطلاعات عملکرد مالی فعالان اقتصادی خود را در زمان مقرر به مراجع قانونی ارائه کنند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی قشم ادامه داد: فعالان اقتصادی برای اخذ مجوز فعالیت و تمدید آن می توانند همه روزه به دفاتر مربوط به این موضوع در سازمان منطقه آزاد قشم و دفتر مدیریت امور درگهان این سازمان مراجعه کنند.

مدیر امور درگهان و حومه سازمان منطقه آزاد قشم افزود: یکی از شروط استفاده از معافیت های مالیاتی در کنار پُرکردن اظهارنامه مالیاتی و ارائه اطلاعات عملکرد مالی فعالان اقتصادی، یکسان بودن شکل و محتوای فعالیت صنوف با آنچه در مجوز کسب و پیشه آنان ذکر شده، می باشد.

به گفته سلکی؛ ریشه بسیاری از مشکلات مالیاتی تولیدکنندگان، بازرگانان و کسبه قشم، عدم آگاهی آنها از قوانین و دستورالعمل های این حوزه است و کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم در این زمینه اطلاعات کافی را در اختیار فعالان اقتصادی و صنوف قرار می دهند.

مدیر امور درگهان و حومه سازمان منطقه آزاد قشم استفاده از مزيت معافيت از ماليات براي فعالان اقتصادي در این منطقه آزاد را گامي در راستاي رشد و شكوفايي و توسعه جزیره خواند و تصریح کرد: موسسات، فعالان اقتصادي و صنوف باید به گونه اي عمل كنند تا تاثير این معافيت ها براي ساکنین و گردشگران، مفيد و قابل مشاهده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا