آخرین خبرهااجتماعی

برنامه‌های ویژه کتابخانه «قشم» در فضای مجازی

رئیس اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی شهرستان قشم گفت: در دوره کرونایی، برنامه‌های ویژه این مجموعه فرهنگی از طریق فضای مجازی برای دوستداران کتاب ارائه شده است.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از فارس در قشم، امینه دریانورد اظهار داشت: تا زمان عادی شدن شرایط زندگی و امکان پذیرش علاقمندان کتاب در محل کتابخانه اندیشه شهر قشم، برنامه‌هایی هم‌چون نشست کتابخوان، خلاصه‌نویسی کتاب‌ها، مسابقات نقاشی، جشنواره رضوی و… با هدف استفاده بهینه از اوقات اعضا، از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی با اعلام اینکه 5 هزار و 460 نفر عضو کتابخانه اندیشه شهر قشم هستند، افزود: 6 هزار و 266 نسخه کتاب در حوزه‌های تاریخ، ادبیات، دینی، آموزشی، زبان، علمی، آموزشی، کتاب‌های کمک درسی و کتاب‌های ویژه کودکان در این مجموعه فرهنگی وجود دارد.

رئیس اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی شهرستان قشم گفت: در این مدت تغییراتی هم‌چون پارتیشن‌بندی و ایجاد دو نمازخانه ویژه آقایان و بانوان  در این مجموعه ایجاد شده تا اعضا بتوانند پس از پایان یافتن دوره کرونایی، از شرایط بهتر مطالعه و ادای فریضه دینی نماز در این کتابخانه استفاده کنند.

وی در ادامه بیان داشت: خوشبخانه تجهیزات مورد نیاز کتابخانه روستای طبل شامل میز، صندلی، قفسه و رایانه از طریق نهاد کتابخانه‌های کشور تهیه شده است و امیدواریم بتوانیم این مجموعه فرهنگی را به دور از شرایط کرونایی افتتاح و به بهره‌برداری برسانیم.

به گفته دریانورد، این کتابخانه با 120 متر زیربنا، فضای مناسبی برای دوستداران کتاب روستای طبل است و بخش اعظم کارهای عمرانی آن نیز به همت شیخ محمدعلی امینی امام جمعه این روستا تامین شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا