آخرین خبرهااقتصادی

نیروگاه ۳۴۰ مگاواتی برق قشم هفته آینده بهره‌برداری می شود

مرحله اول نیروگاه سیکل ترکیبی قشم با ۲ واحد گازی و ظرفیت تامین ۳۴۰ مگاوات برق وارد مدار قشم خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا ، مدیرعامل شرکت تولید انرژی گستر قشم گفت: جزیره قشم هم اکنون ۳۰۰ مگاوات برق مصرف دارد که حدود ۸۰ مگاوات از آن توسط دو نیروگاه قشم و بقیه آن از شبکه برق کشور تامین می شود.

وحید آقایی با بیان اینکه در استان هرمزگان ۳ هزار مگاوات مصرف فعلی برق داریم افزود: با تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی، ۵۰۰ مگاوات برق به شبکه کشور تزریق خواهد شد.

وی ادامه داد: برای این طرح ۳۰۸ میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده است که ۲۰۳ میلیون یورو از آن توسط صندوق توسعه تامین شده است.

مدیرعامل شرکت تولید انرژی گستر قشم تصریح کرد: ۱۰۵ میلیون یورو نیز توسط گروه سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر و گروه مپنا تامین شد.

وی زمان آغاز این طرح را آخر اسفند ۹۶ اعلام کرد و افزود: با همه‌گیری بیماری کرونا در کشور از ظرفیت ۴۰۰ نفر کارکنان در این طرح به به ۱۰۰ نفر رسید.

آقایی  ادامه داد: با بهره برداری این نیروگاه ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به فعالیت خواهند شد که بیش از ۷۰ در صد آنان از نیروهای بومی هستند.

وی همچنین اظهار کرد:  با اجرای مرحله دوم این طرح هشت هزار متر مکعب آب شیرین و در مرحله تکمیلی ۴۸ هزار متر مکعب آب شیرین تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت تولید انرژی گستر قشم خاطرنشان کرد: ۹۵ درصد از تجهیزات این طرح ساخت داخل است و در هر مقطع که با مشکلات تحریم برخورد کردیم، از نیروهای داخلی کشور بهره برده شد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا