آخرین خبرهااقتصادی

جذب «سرمایه» کلید ورود به بازارهای بین‌المللی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: جذب سرمایه‌ نقشی کلیدی در ورود محصولات و تولیدات مناطق آزاد به بازارهای بین‌المللی دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، حمیدرضا مؤمنی در دهمین نشست شورای هماهنگی اقدامات پساکرونا این منطقه آزاد اظهار داشت: معرفی فرصت‌های ویژه سرمایه‌گذاری و تسهیل فرآیند حضور سرمایه‌گذاران مهمترین هدف این شورا است.

وی جلب اعتماد سرمایه‌گذاران برای حضور در جزیره را یک ضرورت برشمرد و افزود: این مهم از ارکان زیربنایی توسعه همه جانبه قشم بویژه در عرصه‌های اقتصادی، اشتغال پایدار، جهش تولید و رفاه اقتصادی به شمار می‌رود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه اقتصاد در مناطق آزاد از یک فضای محدود به یک فضای باز سوق داده می‌شود، تصریح کرد: با این نگرش و جذب سرمایه‌ می‌توان نقش کلیدی در جهت ورود محصولات و تولیدات به بازارهای بین‌المللی داشت.

مؤمنی ادامه داد: شرایط امروز اقتصاد با گذشته متفاوت است و از این رو باید برنامه‌های متنوعی برای تکریم و جذب سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان تدارک ببینیم.

وی اضافه کرد: سرمایه گذار، تولیدکننده و کارآفرین در حقیقت پیشران‌های توسعه در مناطق آزاد هستند.

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم مناطق آزاد را نخستین مقصد سرمایه‌گذاری در کشور دانست و ابراز داشت: منطقه آزاد قشم آماده هرگونه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف است و این آمادگی باید در ابعاد مختلف برای مخاطبان تبیین شود.

مؤمنی عنوان کرد: یکی از مهمترین بخش‌هایی که در دوران تحریم می‌تواند نقش مؤثری برای تقویت اقتصاد کشور داشته باشد، مناطق آزاد هستند و منطقه آزاد قشم می‌تواند الگوی اقتصادی مناسبی برای تبلیغ اقتصاد بخش خصوصی و جذب سرمایه‌گذار در کشور به حساب آید.

بی‌تفاوتی مردم عامل گسترش کرونا در قشم

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز گفت: عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بی‌توجهی به نکات بهداشتی، حضور اتباع بیگانه غیرمجاز از عمده دلایل گسترش کرونا در قشم است.

مرتضی شیخ‌زاده افزود: برگزاری جشن‌های عروسی و آیین‌های مشابه در برخی نقاط جزیره از دیگر دلایل برجسته رشد مبتلایان به کووید-19 در هفته‌های اخیر به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: با ورود تولیدکنندگان بخش خصوصی به حوزه تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده، کمبودی در زمینه تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز جزیره وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا