آخرین خبرها

نیروگاه برق قشم ۱۰ تیرماه به شبکه سراسری متصل می‌شود

روند تکمیل نیروگاه برق قشم مشهود است و ۲ واحد گازی نیروگاه برق قشم دهم تیرماه سال جاری به شبکه سراسری متصل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایرنا ، مدیرعامل شرکت توسعه ۳ مپنا در بازدید از روند تکمیل نیروگاه برق قشم گفت: با اتمام طرح ۲ واحد گازی نیروگاه دهم تیرماه می‌توان هر ۲ واحد را به شبکه سراسری سنکرون کرد.

محمدحسین میری افزود: با وجود مشکلات ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکا و دشواری در تامین تجهیزات و دسترسی به تسهیلات بانکی، پیشرفت طرح ۲ برابر شده است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی نیز در این بازدید گفت: این شرکت آمادگی دارد که بهره‌برداری تجاری از هر ۲ واحد گازی نیروگاه انجام شود تا منابع مالی مورد نیاز در بخش بخار فراهم شود.

محسن طرزطلب افزود: گاز مورد نیاز نیروگاه قشم ۲/۴ میلیون متر مکعب در روز است که این مهم تامین می‌شود.

وی ادامه داد: در سال جهش تولید همه همت خود را در حمایت از تولید به کار خواهیم بست.

ایجاد ۲ واحد گازی با ۱۶۰ میلیون یورو اعتبار

مدیرعامل شرکت تولید انرژی گستر قشم نیز در حاشیه این بازدید گفت: با اتکا به توان مهندسان داخل کشور، نصب تجهیزات پست جی.آی.اس (GIS) با سرعتی بیش از سایر طرح‌های مشابه در حال انجام است.

وحید آقایی افزود: پیشرفت کل طرح از شروع به کار در سال ۱۳۹۵ تا ابتدای سال ۹۸ مجموعا ۳۳ درصد بود که با تزریق اعتبار در پایان سال ۹۸، واحدهای گازی ۹۵ درصد و کل طرح ۵۷ درصد رشد داشته است.

اقایی تصریح کرد: برای اجرای ۲ واحد گازی این نیروگاه نزدیک به ۱۶۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: باید گاز مصرفی نیروگاه  تامین و نسبت به شروع قرارداد خرید تضمینی برق برای هر دو واحد گازی اقدامات لازم انجام شود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان نیز از آمادگی کامل این شرکت و مساعدت لازم برای سنکرون شدن نیروگاه و انجام تست های نهایی به شبکه سراسری خبر داد.

حسین کهوری افزود:  امید است مردم جزیره قشم و جنوب کشورو همچنین صنایع این مناطق در پیک تابستان امسال از برق این نیروگاه بتوانند استفاده کنند.

گفتنی است در این بازدید، مدیران برق منطقه‌ ای استان هرمزگان، معاون برنامه ریزی شرکت سرمایه گذاری غدیر، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر، مدیرعامل شرکت توسعه ۳ و تنی چند از مدیران منطقه آزاد قشم طرزطلب را همراهی کردند.

طرح نیروگاه سیکل ترکیبی قشم شامل ۲ واحد گازی و ۲ واحد بخار و تولید همزمان آب با هزینه‌ای افزون بر ۳۰۷ میلیون یورو در زمینی به مساحت ۷۵ هکتار در حال اجراست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا