اخبار مهم

«مدیریت» سفر به قشم باید جایگزین «ممنوعیت»ها بشود

رئیس شورای فرهنگ عمومی قشم گفت: جزیره قشم نیازمند تصمیمی جامع با در نظر گرفتن تمامی زوایای مسئله از سوی ستاد ملی کرونا است که از مجرای آن ورود مسافران کنترل شده به این جزیره ممکن باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل از فارس، حجت‌الاسلام میثم تارم ظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار داشت: عدم واقع‌نگری و تداوم شرایط اقتصادی حاکم بر جزیره قشم می‌تواند در سال جدید بحران‌هایی را به همراه داشته باشد.

وی افزود: همچنان شاهد کمبودهای مختلفی در بازار هستیم عده‌ای از فرصت قرارگیری در آستانه سال جدید و حضور مسافران برای فروش اجناس به قیمت سرسام‌آور سوءاستفاده می‌کنند و این ظلم به مردم است.

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قشم تصریح کرد: مسوولان شهرستان نسبت به تنظیم بازار، ساماندهی تکدی‌گری‌ و دست‌فروشی‌های غیرمجاز در کنار بازارها و مراکز تجاری همت کنند.

دکتر تارم ادامه داد: فعالیت غیرمجاز اتباع بیگانه بویژه کودکان سبب گلایه‌مندی مردم و بازاریان درگهان است که باید اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

امام جمعه شهرستان قشم اضافه کرد: از ستاد ملی کرونا، شخص رئیس جمهور و وزیر بهداشت می‌خواهیم نسبت به قشم تصمیمی جامع، کامل و همه جانبه اتخاذ کنند و از تک بُعدی نگری بپرهیزند.

حجت‌الاسلام تارم ادامه داد: تمامی جوانب تصمیمات و محدودیت‌های کرونایی بویژه آسیب‌های اقتصادی شدید وارده به تجار و بازرگانان قشم که در صورت تداوم می‌تواند مسائل غیراخلاقی و ناهنجاری‌های اجتماعی را به دنبال داشته باشد باید در نظر گرفته شود.

وی اضافه کرد: جزیره قشم نیازمند تصمیمی جامع با در نظر گرفتن تمامی زوایای مسئله است که از مجرای آن ورود مسافران کنترل شده به این جزیره ممکن باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قشم با تاکید بر لزوم مدیریت عروسی‌ها در اقصی نقاط این شهرستان، عنوان کرد: آحاد جامعه باید نسبت به سلامت و فرهنگ عمومی احساس مسوولیت داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا