اقتصادی در پی اعمال محدودیت

کاهش 40 درصدی ورود مسافر به قشم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم فرماندار شهرستان قشم گفت: از ابتدای بهمن ماه امسال تا پایان هفته گذشته با اعمال محدودیت‌های کرونا در کشور، ورود مسافران به قشم با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شد.

علیرضا نصری روز دوشنبه در جلسه ستاد کرونای شهرستان قشم افزود: محدودیت‌های جزیره قشم برای کمتر از یک هفته و فقط شامل خودروهای شخصی بود و تردد از طریق هوایی، دریایی و اتوبوس به قشم برقرار است.

وی ادامه داد: از یکم تا ۲۴ بهمن ماه امسال در مسیر هوایی، ریلی و اتوبوسی در همسنجی با سال قبل، در مجموع کاهش ۴۰ درصدی را شاهد بودیم که این کاهش به دلیل محدودیت‌های ستاد کرونای قشم نیست.

فرماندار قشم تصریح کرد: در این مدت ۲۷ هزار و ۵۷۰ خوردوی سواری به قشم وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد کاهش یافت.

وی اظهار کرد: محدودیت تردد خودروی شخصی باعث کاهش پنج درصدی ورود مسافر به قشم شده است که تاثیر چندانی بر اقتصاد جزیره قشم ندارد.

رییس ستاد مقابله با کرونا قشم ادامه داد: هر تعطیلی و محدودیتی بر اساس دستورالعمل‌های کشوری ستاد مقابله با کرونا انجام شده است و تصمیم شخصی در این امر دخیل نیست.

وی اظهار کرد: همه اعضای ستاد کرونا در قشم به دنبال راهکاری برای هماهنگی بین حفظ جان و نان مردم هستند و در این راه از هیچ خدمتی دریغ نمی‌کنند.

نصری افزود: ساده‌ترین راه کنترل بیماری تعطیل کردن ورودی‌ها است اما ستاد شهرستان قشم به دلیل وابسته بودن اقتصاد جزیره به گردشگری، فقط محدودیت‌ ورود خودروی شخصی را اعمال کرد.

وی تصریح کرد: شرایط و رعایت دستورالعمل‌ها توسط متولیان و الزام رعایت آن برای مجتمع‌ها در استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی می‌تواند این شرایط را بهبود بخشد.

فرماندار قشم در پایان بیان کرد: امیدواریم با برنامه ریزی در نوروز ۱۴۰۰ شرایط مناسبی را برای ورود گردشگران نوروزی در قشم ایجاد کنیم تا علاوه بهبود وضعیت اقتصاد جزیره، سلامت مردم شهرستان نیز در معرض خطر قرار نگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا