اجتماعی

پایش رعایت بخشنامه‌های وزارت کار در کارگاه‌های قشم

در راستای اجرای طرح پایش رعایت بخشنامه‌های وزارت کار در کارگاهای ساختمانی، تولیدی، صنعتی و واحدهای صنفی منطقه آزاد قشم، به صورت سرزده مورد بازدید مدیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم و بازرسان این مدیریت قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرقشم به نقل ازفارس، این بازدیدها با هدایت سلیمان رنجبری مدیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی این سازمان در راستای اجرا و کنترل رعایت مسائل مربوط به حوزه سلامت و ایمنی کارگران و همچنین کنترل حقوق پرداختی طبق بخشنامه‌های وزارت کار به صورت مستمر ادامه دارد.
تیم‌های بازرسی مدیریت کار، تعاون و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم با هماهنگی با حضور سرزده در کارگاه‌های ساختمانی، تولیدی، صنعتی و صنفی فعال در شهر قشم و درگهان اقدام به غربالگری و پایش وضعیت کارگران، کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی در این منطقه می‌کنند.
ممانعت از بکارگیری اتباع خارجی غیرمجاز یکی دیگر از اهداف و اولویت‌های انجام بازرسی‌ها و پایش رعایت بخشنامه‌های وزارت کار در کارگاه‌های مختلف شهر قشم و درگهان می‌باشد.
برابر ماده ۱۲۰ قانون کار، اتباع بیگانه نمی‌توانند در ایران مشغول بکار شوند مگر آنکه دارای روادید ورود با حق کار مشخص بوده و مطابق قوانین و آیین‌نامه‌های مربوطه، پروانه کار دریافت کرده باشند.
براساس این گزارش، از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد یک هزار و ۷۲ نفر از اتباع خارجی در قشم از خدمات مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم بهره مند شده‌اند که ۷۲ درصد از آنان شامل ۷۵۰ نفر، پروانه اشتغال خود را تمدید کردند. همچنین در این مدت ۵۰۰ نفر از اتباع بیگانه غیرمجاز در قشم شناسایی و به کشور خود بازگردانده شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا