آخرین خبرها مدیرعامل استاندارد قشم:

آب آشامیدنی قشم کاملا استاندارد و قابل شرب است

مدیر عامل شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم گفت:آب آشامیدنی شرکت آب، برق و تاسیسات قشم کاملا استاندارد و قابل شرب است.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از ایسنا، شهروز آبراری صبح امروز(۲۳ مهرماه) در بازدید خبرنگاران از واحدهای مختلف آزمایشگاهی شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم بیان کرد: برای آشامیدن آب قشم هیچ نیازی به نصب سیستم‌های تصفیه آب نیست چرا که این سیستم‌ها مواد مجاز درون آب را حذف می‌کند و در حقیقت آب را از شرایط استاندارد خارج می سازد.

وی ادامه داد: برای سرعت بخشیدن به بازرسی نمونه برداری از کالاها، اداره استاندارد قشم در کشورهای فرانسه، چین، ترکیه و گرجستان دفتر نمایندگی دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه دفتر نمایندگی استاندارد قشم به زودی در هند به عنوان پنجمین کشور افتتاح خواهد شد، اظهار داشت: انجام تمام اقدامات و آزمایشات، بازرسی و نمونه برداری از کالاهای مشمول استاندارد و بهداشت اعم از صادراتی و وارداتی، بازرسی‌های فنی مانند بازرسی آسانسور و پلکان برقی و تأیید نوع خودروهای وارداتی، تراکتور و ماشین آلات راهسازی و معدنی، برگزاری دوره‌های آموزشی و همچنین چاپ برچسب اصالت کالاهای وارداتی با کادر متخصص و مجرب در سطح ملی و بین‌المللی از مهمترین فعالیت‌های اداره استاندارد قشم است.

مدیر عامل شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم اعلام کرد: آب آشامیدنی شرکت آب، برق و تاسیسات قشم کاملا استاندارد و قابل شرب است.

به گفته وی، برای آشامیدن آب قشم هیچ نیازی به نصب سیستم‌های تصفیه آب نیست چرا که این سیستم‌ها مواد مجاز درون آب را حذف می‌کند و در حقیقت آب را از شرایط استاندارد خارج می سازد.

آبراری همچنین گزارشی از عملکرد این مجموعه از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۹ به عنوان مهمترین موفقیت‌های شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم در دوره دولت تدبیر و امید را تشریح کرد.

او از اخذ  گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۰، راه اندازی شعبه بازرسی فنی خودرو در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، انتخاب آزمایشگاه تخصصی تشخیص حلال از مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو، بازرسی GMP واحدهای تولیدی صنایع غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، عضویت قطعی در شبکه ملی آزمایشگاهی، افزایش دامنه پروانه ایزو ۱۷۰۲۵ از مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران، اخذ تأیید صلاحیت مرکز آموزشی همکار درسطح ملی (باکسب رتبه اول) از سازمان ملی استاندارد، دریافت گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۰ در زمینه بازرسی تأیید نوع ماشین آلات راهسازی و معدنی، تراکتور و ماشین آلات کشاورزی، اخذ گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۵ آزمایشگاه بتُن و مصالح ساختمان و  راه اندازی شعبه بازرسی تأیید نوع خودرو منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم به عنوان بخشی از موفقیت های این مجموعه نام برد.

مدیرعامل شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم همچنین از اخذ گواهینامه ایزو ۱۷۰۴۳، گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۵ آزمایشگاه میکروبیولوژی از مرکز ملی نظام تأیید صلاحیت ایران، راه اندازی شعبه بازرسی آسانسورهای برقی در استان سیستان و بلوچستان، اخذ گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه از سازمان دامپزشکی کشور، اعطای نمایندکی شرکت در زمینه بازرسی کالا به شرکت بازرسی ARTIMET ترکیه، اخد گواهینامه انجام آزمون‌های فیزیکوشیمیای و فلزات سنگین آب و خاک از سازمان محیط زیست، انجام ممیزی از سوی سازمان دامپزشکی جهت اعطای گواهینامه سازمان دامپزشکی در زمینه  آزمون های White Spot  میگو و Malachite green   ماهی و میگو و انجام مذاکرات اولیه قرارداد همکاری در زمینه بازرسی کالا با شرکت بازرسی بین المللی هند هم به عنوان بخش دیگری از موفقیت‌های این شرکت در دولت تدبیر و امید نام برد.

وی یادآور شد: اداره استاندارد قشم همچنین با عقد قرارداد همکاری جدید با دانشگاه‌های علوم پزشکی کاشان، شهرکرد، یزد و تمدید قرارداد دانشگاه‌های اصفهان، کرمان، لارستان، لار، فسا، جهرم، زاهدان، کرمانشاه، ایلام، هرمزگان زنجان در زمینه انجام آزمون‌های آزمایشگاهی همکاری می‌کند.

آبراری تاکید کرد: تمام کالاهای وارداتی که از مجاری قانونی وارد قشم می‌شوند قبل از ترخیص، توسط کارکنان متخصص شرکت نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استاندارد قشم با هدف سلامت و استاندارد بودن محیط آزمایشگاه‌های این مجموعه بررسی می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا