دسته‌بندی نشده

گشایشی در رکود اقتصاد فصلی جزیره قشم

حمیدرضا مومنی، هدف اصلی پروژه "یک میلیون گردشگر" را، ایجاد تثبت در ماندگاری تجار و برقراری تعادل در حوزه اقتصادی و بازار در تمامی فصول جزیره قشم عنوان کرد.

حمیدرضا مومنی، هدف اصلی پروژه “یک میلیون گردشگر” را، ایجاد تثبت در ماندگاری تجار و برقراری تعادل در حوزه اقتصادی و بازار در تمامی فصول جزیره قشم عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در جمع اصحاب رسانه در مورد اقدامات سازمان برای افزایش جذب گردشگران، گفت: هدف از پروژه ای که با عنوان “یک میلیون گردشگر” آغاز گردید، ایجاد تثبیت در ماندگاری تجار و برقراری تعادل در حوزه اقتصادی و بازار در تمامی فصول این جزیره است. سال هاست که جزیره قشم به دلیل شرایط آب و هوایی خاص خود از نیمه بهار تا پایان تابستان با رکود اقتصادی و کاهش درآمد مواجه است. پروژه “یک میلیون گردشگر” راه حلی برای برطرف شدن این معضل خواهد بود.
وی با اشاره به وجود دو مشکل جدی در حوزه گردشگری جزیره ادامه داد: گران بودن سفر به قشم در ایام پیک و تعطیلات یکی از این مشکلات است و ما در تلاش هستیم که با برنامه ریزی متفاوتی در حوزه حمل و نقل، هزینه سفر را در سبد کالای خانواده های ایرانی کاهش دهیم.
مومنی افزود: خرید ایرلاین و بستن قراردادهایی با شرکت های هواپیمایی، برآورد و بررسی هزینه در حمل و نقل ترکیبی، امکان پذیر کردن پرداخت وام سفر و فعال کردن جامعه فعالین اقتصادی و سعی در برون سپاری خدمات مسافری و گردشگری، به منظور تحقق این خواسته است.
در ادامه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: در بخش هوایی برای ایجاد تعادل قیمتی در همه ایام سال، تصمیم بر ایجاد یک ایرلاین برای حل مشکلات حمل و نقل هوایی در جزیره قشم است. یکی از راه های کاهش هزینه سفر به قشم برای هم وطنان مان، داشتن ایرلاینی است که مبدا و مقصد پروازی اش جزیره قشم باشد و برای هر ۳۱ استان کشور، برنامه پروازی داشته باشد.
مومنی، از توجه به حمل و نقل ترکیبی به عنوان اقدامی دیگر در جهت کاهش هزینه های سفر به جزیره قشم یاد کرد و ادامه داد: در همین راستا با شبکه راه آهن کشوری مذاکراتی صورت گرفت که بتوانیم به استان هایی که داری ایستگاه راه آهن هستند واگن بدهیم تا هم وطنان علاقمند به گردشگری با استفاده از شبکه ریلی و دریایی به صورت ترکیبی و با هزینه ای پایین تر، سفر به جزیره قشم را تجربه کنند.
وی از همکاری بانک ها در این زمینه خبر داده و اضافه کرد: صحبت هایی با بانک ها برای پرداخت وام مسافرتی به انجام رسیده و با آژانس ها و متولیان خدمات حمل و نقل توافقاتی شده که امیدواریم به نتایج مطلوبی برسد.
به گفته مومنی، جامعه فعالین اقتصادی باید به عنوان گروه های فعال و موثر در این حوزه ورود پیدا کنند و به این ترتیب بخشی از کارها برون سپاری شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: برای ارتقا سطح جزیره قشم از یک جزیره مسافرپذیر به یک جزیره گردشگرپذیر، لازم است در قدم اول مبادی ورودی تغییرات مطلوبی تجربه کنند. به همین منظور در سال پیش رو، ساخت ترمینال دریایی مجهزی در بندر شهید ذاکری را در دستور کار داریم. با توجه به این که اصلی ترین راه دسترسی برای گردشگران به جزیره قشم از طریق بنادر دریاییست، به منظور تکریم مسافران و بالا بردن سطح خدمات به ساکنان و گردشگران تجهیز بنادر جزیره قشم، امری بدیهیست.
به گفته مومنی، سالن جدید ترانزیت مسافری فرودگاه بین المللی قشم در مساحتی بالغ بر سه هزار متر مربع در کنار پنج هزار متر مربع محوطه سازی که در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان هرمزگان افتتاح گردید، در راستای ارتقا سطح خدمات به گردشگران صورت گرفته است.
وی در پایان از اتمام پروژه برج مراقبت فرودگاه و تکنیکال بلاک این مرکز به عنوان یکی از مهم ترین کارهای در دست انجام در سال ۹۷ نام برد.

عبدالعلی پوراشرف

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا