آخرین خبرهاایران

آزمایشگاه مرجع نفت در قشم تاسیس می شود

رییس موسسه آموزش عالی سازمان منطقه آزاد قشم از تاسیس آزمایشگاه مرجع نفت، فرآروده های نفتی، گاز و میعانات در راستای توسعه فعالیت های حوزه انرژی قشم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم، منصور آزاد با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران بیان داشت: این آزمایشگاه با امضای یک قرارداد سه جانبه بین شرکت مشاوران آزمای نفت ایرانیان، پژوهشگاه صنعت نفت و موسسه آموزش عالی قشم و تحت حمایت وزارت نفت در جزیره تاسیس می شود.

وی افزود: با راه اندازی این آزمایشگاه، تمامی آزمایشات مربوط به محصولات و فرآورده‌های نفتی، گازی و پتروشیمی جنوب کشور در این مرکز به انجام می رسد.

به گفته آزاد، همکاری در تهیه و تدوین بسته‌های آزمایشگاهی، پژوهشی و آموزشی بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی از اهداف دیگر این توافق‌نامه است.

رییس موسسه آموزش عالی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به سیاست های سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه اشتغالزایی عنوان کرد: گسترش فعالیت های حوزه انرژی و ساخت این آزمایشگاه می تواند در تقویت و توسعه اشتغال پایدار در جزیره بسیار اثرگذار باشد.

گفتنی است، ۱۷ میدان هیدروکربنی در جزیره قشم وجود دارد که از این تعداد دو میدان داخل جزیره و در نزدیکی روستاهای سَلَخ و گَوَرزین قرار داشته و پالایشگاه گَوَرزین در حال حاضر با تولید ۱۵ هزار بشکه نفت در روز یک میدان فعال محسوب می شود.

جزیره قشم در حوزه پتروشیمی نیز، با تخصیص ۲۵ میلیون مترمکعب گاز در روز برای خوراک چهار واحد پتروشیمی و احداث واحدهای جانبی آن، در حال فعالیت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا