آخرین خبرهااجتماعیاقتصادیایران به منظور مبارزه با آفت ملخ صحرایی؛

۲۲۰ هکتار از مراتع قشم سم پاشی شد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان قشم از ردیابی و سم پاشی مراتع شهرستان قشم به منظور جلوگیری از گسترش آفت ملخ صحرایی در سطح جزیره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم،  محمود یزدان پناه با اعلام این خبر بیان کرد: انجام عملیات مبارزه با ملخ های صحرایی در سطحی بالغ بر ۲۲۰ هکتار از اراضی شهرستان قشم با استفاده از ۱۱۰ لیتر سم دلتامترین به انجام رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین برای جلوگیری از گسترش این آفات، عملیات ردیابی نیز در بیش از ۱۰ هزار هکتار از زمین های جزیره در دست انجام است.

به گفته یزدان پناه، دو تیم ردیابی و مبارزه با همکاری مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و دهیاران به منظور انجام این عملیات تشکیل شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان قشم یادآور شد: با توجه به احتمال ریزش موج جدید ملخ صحرایی در شهرستان به ویژه در نوار ساحلی، از مردم، دهیاران و بهره برداران تقاضا می شود به محض مشاهده ملخ با تراکم بالا در سطح دشت ها، مراتع، باغات و شهر و روستای محل اقامت خود، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قشم را مطلع نمایند تا اقدامات لازم به منظور جلوگیری از گسترش این آفت صورت گیرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا