طرح شناسایی خانه به خانه مبتلایان کرونا در قشم آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از تسنیم ،علیرضا نصری در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید 19 که در سالن فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: هدف اجرای این طرح، مشارکت گسترده مردم در قالب طرح هر خانه یک پایگاه سلامت برای کاهش شمار بستری‌ها و در نهایت گذر از مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا است.

وی افزود: برای قطع زنجیره کرونا با پرهیز از خود درمانی در منزل و مشارکت در یک فرآیند همگانی، باید به صورت داوطلبانه نسبت به تست کووید 19 اقدام نمائیم.

فرماندار شهرستان قشم گفت: همه مردم در محلات و حاشیه‌های شهرها و روستاها باید از طریق اطلاع‌رسانی گسترده نسبت به اهمیت این طرح آگاه شوند و با اجرای سریع و صحیح تست کرونا شرایط شهرستان را به سمت و سوی سلامت، هدایت کنند.

رئیس ستاد کرونای شهرستان قشم تصریح کرد: شبکه بهداشت و درمان باید نیروهای بسیجی، انتظامی و هلال احمر را با آموزش دقیق برای اجرای موفق این طرح یاری کند و با شناسایی نیازهای بهتر اجرای این طرح هرچه زودتر آمار دقیقی از مبتلایان به کرونا را در اختیار داشته باشیم.

به گفته وی، با اجرای صحیح این طرح باید به مرور گزارشی از کاهش بستری‌ها و مرگ  و میر ناشی از کووید 19 به مردم گزارش شود.

نصری با اشاره به اهمیت ورود همه مردم برای اجرای این طرح گفت: هر قدر مشارکت‌ها بیشتر و دقیق‌تر باشد به طور حتم به سمت شرایط روشن کرونایی و کاهش محدودیت‌ها پیش خواهیم رفت و بر خلاف آن اگر رنگ کرونایی شهرستان به سمت قرمز و سیاهی برود محدودیت‌های بیشتری برای حفظ سلامت جامعه در همه فعالیت‌ها اعمال خواهد شد.

تست رایگان کرونا در هفت مرکز جزیره

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم هم در این نشست گفت: هفت مرکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی شامل شهر قشم، درگهان، سوزا و رمکان، تولا، لافت و دولاب بدون محدودیت و به صورت رایگان، تست کرونا انجام می‌دهند.

دکتر حمیدرضا بهزادی مهمترین دلیل مرگ و میر ناشی از ابتلا افراد به بیماری کرونا در این شهرستان را مربوط به مراجعه دیرهنگام مبتلایان به مراکز درمانی دانست.

وی با اعلام اینکه انجام به موقع تست ابتلا به کرونا علاوه بر تسهیل مسیر نجات و بازگشت فرد به چرخه زندگی، از ابتلای سایر اطرافیان به این ویروس مهلک هم جلوگیری می‌کند، افزود: افراد از اینکه به ویروس کرونا مبتلا شده باشند نباید احساس شرم کنند حتی مبتلایان به ایدز هم به دلیل اینکه از راه‌های مختلف به این بیماری مبتلا می‌شوند نباید احساس شرمساری نمایند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم از رسانه‌ها، سمن‌ها، آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کرد نسب به تبیین اهمیت تست دادن کرونا و فرهنگ‌سازی آن در جامعه با ستاد کرونای شهرستان همکاری بیشتری داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه برای انجام تست کرونا هیچ محدودیتی  نداریم، افزود: تمام افراد جامعه می‌توانند با مراجعه به هر یک از هفت مرکز بهداشتی مستقر در سراسر جزیره قشم به صورت رایگان برای تست ویروس کرونا اقدام نمایند.

درباره‌ی atigh

همچنین ببینید

نغمه عود در قشم جزیره زندگی طنین انداز شد

نغمه عود پنجمین رویداد موسیقیایی جزیره قشم در دوازدهمین روز از تیرماه با هدف زنده …