پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به فعالان صنایع دستی

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی در این پیام بر لزوم توسعه و برندسازی در حوزه صنایع دستی تاکید کرده است.
در متن این پیام آمده؛


به نام خدا


صنایع‌دستی، یادگاری برجای‌مانده از اقوام و ملت‌های گذشته و هدیه روح عاشق و هنرمند  نیاکان ماست.
در روزگار پیشرفت علوم و تکنولوژی، دست سازه‌های هنرمندانه، گوشه امنی از اصالتی دیرین را به ما می‌نمایاند و روح لطیف زندگی را به عصر پرسرعت پیش رو تزریق می‌کند.
صنایع‌دستی تنها كالایي براي مبادله نيست، این هنر ویژگی‌های فرهنگي، قومي، تاریخی و احساسی یک منطقه و مردم آن را به جهانیان عرضه کرده و بین جوامع، پیوند فرهنگی ایجاد می‌کند.
 توسعه و ترویج این صنعت که باذوق مردم هر منطقه عجین است، سبب‌ساز شکوفایی هنر و اقتصاد جوامع محلی بوده و برندسازی برای آن، ویژگی‌های بومی مناطق مختلف کشور را حفظ کرده و گسترش می‌دهد.
شاید با نگاهی متفاوت به این صنعت در سالی که مزین به شعار جهش تولید است، منبعی بی‌پایان از اقتصادی ارزآور را با تکیه و اعتماد به هنرمندان سرزمینمان خلق کنیم.
این روز را به بانوان و مردانی که باذوقی سرشار، اثری مختص سرزمین مادری‌شان می‌سازند و  پاسبان و حافظ این هنر برای نسل‌های آینده هستند، شادباش می‌گویم.


حمیدرضا مومنی
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم


صنایع دستی، روایتگر صنعت و هنر نیاکان و بیانگر هنر و ذوق مردم هر کشور است و در روزگاران کهن، بعنوان صنعت تمام عیار عهد خویش حضور داشته است. صنایع دستی، سفیران فرهنگی یک قوم و قبیله اند که هیچ گاه از گزارش پیام خود دست نمی کشند.

درباره‌ی atigh

همچنین ببینید

نغمه عود در قشم جزیره زندگی طنین انداز شد

نغمه عود پنجمین رویداد موسیقیایی جزیره قشم در دوازدهمین روز از تیرماه با هدف زنده …