جزیره قشم به صادرکننده برق تبدیل می‌شود

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قشم، علیرضا نصری در دیدار با یکی از شرکت‌های فعال در این جزیره اظهار داشت: مصرف برق این شهرستان حدود 280 مگاوات است که 130 مگاوات آن در جزیره تولید می‌شود و بقیه از سرزمین اصلی وارد مدار این شهرستان‌ می‌شود.

نصری ادامه داد: با انتقال 340 مگاوات برق به مدار جزیره و در پایان سال 1400 با اضافه شدن 160 مگاوات برق دیگر این شرکت در مدار مصرفی جزیره، در حقیقت قشم به صادر کننده برق تبدیل خواهد شد.

وی از برق به عنوان مهمترین زیرساخت برای ارتقا فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی در این منطقه نام برد.

فرماندار قشم تصریح کرد: مشکل گاز مورد نیاز شرکت تولید انرژی گستر قشم با هدف تولید 500 مگاوات برق و تولید 100 هزار متر مکعب آب در روز از مجرای رایزنی استاندار هرمزگان با مسئولان کشوری حل خواهد شد.

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر از انتقال 340 مگاوات برق تولیدی شرکت انرژی گستر قشم تا پایان ماه جاری به مدار برق جزیره خبر داد.

فریدالدین معصومی اظهار داشت: تا پایان سال 1400، 500 مگاوات برق در مدار برق جزیره قرار می‌گیرد که 340 مگاوات آن تا پایان ماه جاری وارد مدار می‌شود.

به گفته وی، تا‌ پایان سال 1400 و در فاز دوم 160 مگاوات برق تولیدی وارد مدار می‌شود و قشم نیازی به واردات برق نخواهد داشت.

درباره‌ی atigh

همچنین ببینید

نغمه عود در قشم جزیره زندگی طنین انداز شد

نغمه عود پنجمین رویداد موسیقیایی جزیره قشم در دوازدهمین روز از تیرماه با هدف زنده …