جهش دستاوردهای فناوری در منطقه آزاد قشم

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه قشم، محمدرضا عباسی روز شنبه با اعلام این مطلب ضمن اشاره به استقبال معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از دستاوردهای فناوری منطقه آزاد قشم افزود: این بودجه برای واحدهای فناوری و تجهیز این مرکز اختصاص یافت.
وی درخصوص موارد مطرح شده در این دیدار به ارائه یک گزارش درباره اقدامات صورت گرفته درخصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا در جزیره قشم اشاره کرد و گفت: در این گزارش به موفقیت منطقه آزاد قشم در ساخت و تولید  تجهیرات مقابله با کرونا  اشاره شد.
عباسی بخش دیگر این گزارش را راه اندازی سیستم کیا برای بررسی شرایط افراد متقاضی ورود به جزیره قشم و صدور ویزا برای انها و همچنین کنترل مبادی ورودی جزیره به عنوان یکی دیگر از موفقیت های منطقه آزاد قشم در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا اعلام کرد.
وی با اشاره به اینکه مجموع این گزارش مورد استقبال معاون رییس جمهوری قرار گرفت، تصریح کرد: دکتر ستاری از اینکه سازمان منطقه آزاد قشم به درستی و با موفقیت از شیوع ویروس کرونا در جزیره قشم جلوگیری کرده است اظهار رضایت کرد.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از موافقت معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تمدید اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار به واحدهای مستقر در مرکز بین المللی رشد قشم در این دیدار خبر داد و گفت: به دستور دکتر ستاری قرار شد میزان این اعتبار از سقف فعلی بالاتر برود.
عباسی همه این دستاوردها را مرهون درایت و تلاش های رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خواند و یادآور شد: با دعوت ایشان قرار شد معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران در اولین فرصت برای بازدید  از موفقیت های سازمان منطقه آزاد قشم به این منطقه سفر کنند.
گفتنی است در دیدارحمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران، دکتر پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری و دکتر مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد و دیجیتال و هوشمندسازی این معاونت و دکتر علی یدقار عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم نیز حضور داشتند.

درباره‌ی atigh

همچنین ببینید

نغمه عود در قشم جزیره زندگی طنین انداز شد

نغمه عود پنجمین رویداد موسیقیایی جزیره قشم در دوازدهمین روز از تیرماه با هدف زنده …