اصناف کم‌خطر قشم به تدریج بازگشایی می شوند

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، فرج طهماسبی با اعلام این خبر عنوان داشت: تمامی اصنافی که در گروه اصناف کم خطر معرفی شده اند، تا پایان ۵ اردیبهشت فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه SALAMAT.GOV.IR درخواست خود را مبنی بر  آمادگی برای بازگشایی ثبت کنند.
وی افزود: در این فرآیند، متقاضیان با خوداظهاری ابتلا یا عدم ابتلا به بیماری کووید ۱۹، باید اطلاعات خود و کارمندان مربوطه را در سامانه مذکور وارد کنند تا باتوجه به ریسک خطر کاربری صنف، نسبت به مجوز بازگشایی بر اساس این اطلاعات تصمیم گیری شود.
 مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم توضیح داد: پس از ثبت نام، کاربر یک کد بازگشایی از سامانه دریافت می کند که باید یک نسخه از آن را به تیم‌های بازرسی که براساس پروتکل‌ها و تعهدنامه‌هایی که در این سامانه برای بازگشایی اصناف کم‌خطر در دسترس افراد قرار داده شده، ناظر اجرای طرح هستند، ارایه دهد.
وی ادامه داد: تیم‌های نظارتی شامل؛ بازرسین بهداشت محیط و حرفه شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم، اداره اصناف منطقه آزاد قشم، صنعت و معدن، تعزیرات و با همکاری نیروی انتظامی و بسیج اصناف هستند که  بر رعایت پروتکل‌های ابلاغ شده نظارت مستمر دارند.
به گفته طهماسبی، پس از بازگشایی اصناف این نظارت‌ها به‌صورت جدی ادامه داشته و عدم ورود اطلاعات صحیح از صنف مورد نظر و خوداظهاری بیماری کووید ۱۹ در سامانه  SALAMAT.GOV.IRو یا عدم رعایت پروتکل‌ها و ضوابط بهداشتی مذکور، موجب پلمب مغازه ها یا دفاتر افراد خاطی خواهد شد.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان سخنان خود بیان داشت: تمامی اصناف منطقه آزاد قشم به جز اصناف مرتبط با ارزاق عمومی از تاریخ ۲۷ اسفند ماه تاکنون، به منظور همکاری در کنترل و پیشگیری از شیوع کروناویروس تعطیل بوده اند.

درباره‌ی atigh

همچنین ببینید

نغمه عود در قشم جزیره زندگی طنین انداز شد

نغمه عود پنجمین رویداد موسیقیایی جزیره قشم در دوازدهمین روز از تیرماه با هدف زنده …