ارزش محصولات صادراتی قشم از مرز ۴۴ میلیون دلار فراتر رفت

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، محمد مهدی برنجی اعلام کرد: طی این مدت ۳۷ شرکت مختلف تولیدی قشم موفق به صادرات چهل و چهار میلیون و ۵۸۵ هزار و ۲۵۰ دلار محصولات خود شدند.

وی ادامه داد: بیست و هشت میلیون و ۸۱ هزار و ۹۵۱ دلار محصولات واحد های تولید شده در شهرک های صنعتی قشم به کشورهای خارجی صادر شده است و شانزده میلیون و ۵۸۵ هزار و ۲۵۰ دلار دیگر آن هم به مناطق مختلف کشورمان صادر گردیده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم، از شمش روی، ماهی خُشک، سیمان و کلینکر، شمش سُرب، دستگاه آنالایزر، صفحات کربنی، پُلی اتیلن، دخانیات، شناور فایبرگلاس، لوازم تزئینی اتوموبیل و سکوی نفتی به عنوان بخشی از محصولات تولیدی این منطقه با محوریت صادرات به کشورهای خارجی نام برد.
به گفته او، شماری از واحدهای صنعتی قشم هم طی مدت یاد شده موفق به صادرات محصولاتی همچون گاز تُرش، دستگاه آنالایزر گاز، شناور فایبرگلاس، شناور چوبی، لوله تلفیقی چند لایه، شناور فلزی، شمع خودرو، اسکله شناور، حبوبات و شکر و باطی خُشک به نقاط مختلف ایران شدند.
برنجی اظهار کرد: کمترین و بیشترین رقم محصولات تولیدی صادراتی به کشورهای خارجی به ترتیب به آبان ماه امسال با ۱۲۵ هزار و ۷۹۸ دلار و شهریور ماه امسال با رقم شش میلیون و ۷۰۲ هزار و ۷۴۱ دلار مربوط می شود.
وی از صادرات یک میلیون و ۱۳۶ هزار و ۳۲۶ دلاری محصولات تولیدی قشم در مرداد ماه امسال به عنوان پائین تر میزان ارزش صادرات و از رقم دو میلیون و ۳۰۱ هزار و ۴۶۰ دلاری آبان ماه هم به عنوان بالاترین ارزش صادراتی این منطقه به نقاط مختلف ایران نام برد.
بنا به این گزارش، هم اینک حدود ۲۰۰ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قشم در جنوب ایران با جمعیتی افزون بر چهار هزار و ۵۰۰ نیروی کار مشغول فعالیت هستند.

درباره‌ی atigh

همچنین ببینید

نغمه عود در قشم جزیره زندگی طنین انداز شد

نغمه عود پنجمین رویداد موسیقیایی جزیره قشم در دوازدهمین روز از تیرماه با هدف زنده …