بانوی قلم قشم درگذشت

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم، فاطمه دژگانی، بانوی فرهیخته و نویسنده فرزانه ۸۳ ساله که از چهره های ماندگار جزیره است لحظاتی پیش دار فانی را وداع گفت.

این محقق ارجمند و رییس هیئت مذهبی صدیقه کبری(س) شهر قشم که با معرفی آداب، سنن و تاریخ غنی و پربار قشم به مردم ایران و جهان دین بزرگی بر گردن این خاک دارد، چاپ حداقل ۱۹ عنوان کتاب را در کارنامه عمر گرانقدر خود داشت.

وی که کلید دستیابی به اهداف و آرزوها را داشتن هدف و انگیزه مشخص، تلاش، امیدواری و پیگیر بودن برای بانوان و همه انسان ها می دانست، در تمامی دوران زندگی خود از هیچ تلاشی برای پرداختن و معرفی آداب و فرهنگ این جزیره زیبا فروگذاری نکرد.

ساحل قشم، فوت مادر ادب و فرهنگ جزیره را به همه مردم کشور، استان و جزیره قشم به ویژه خانواده آن مرحوم و اهالی قلم تسلیت عرض می دارد.

کتاب ” قشم نگینی بر خلیج فارس” ، ” بندرخمیر بهشت گمشده” ، “چیستان در جنوب ” ، ” باورهای سینه به سینه در هرمزگان” ،”آنچه بر ما گذشت” ، “داستان های حقیقی و صد سال قبل استان هرمزگان”،” زندگی نامه شاعران و مشاهیر هرمزگان “، “زنان پیام آور عاشورا از آغاز تا کنون” و “جن زدگان جنوب ایران”  برخی از آثار منتشر شده فاطمه دژگانی است.

 

 

 

درباره‌ی atigh

همچنین ببینید

نغمه عود در قشم جزیره زندگی طنین انداز شد

نغمه عود پنجمین رویداد موسیقیایی جزیره قشم در دوازدهمین روز از تیرماه با هدف زنده …