نشست هم اندیشی هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان هرمزگان، برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم، در این نشست محمودرضا امیاری، ضمن اعلام حمایت خود از این هیئت ها، اظهار داشت: تشکل ها و با برپایی برنامه های طبیعت گردی، روحیه مشارکت، همکاری و دوستی را بین اعضا و به تبع آن، در جامعه تقویت می کنند.

وی با اشاره به سختی های این ورزش استقامتی افزود: شرکت و عضویت در این گروه های ورزشی، نه تنها موجب تقویت جسم و سلامت بدن می شود، بلکه قرارگیری در شرایط سخت با امکانات محدود، تحمل پذیری و استقامت را نیز آموزش داده، روحیه نوعدوستی را تقویت می نماید.

به گفته امیاری، هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان نیاز به راهکارهایی برای درآمدزایی داشته و لازم است دامنه فعالیت های خود را گسترش دهند.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان هرمزگان با تاکید بر لزوم برگزاری برنامه هایی مانند کوهپیمایی همگانی گفت: استفاده از فضای پاک کوهستان و طبیعت گردی به صورت گروهی، به داشتن جامعه ای پرنشاط و سلامت کمک کرده و در معرفی جاذبه های گردشگری طبیعی استان بسیار تاثیرگذار است.

در پایان این مراسم، با اهدای لوح تقدیر از پیشکسوتان و فعالین این گروه ورزشی مهیج، تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است، نشست هم اندیشی مدیر کل اداره ورزش و جوانان هرمزگان با روسای هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی این استان به منظور آشنایی با چالش های این ورزش و بررسی راهکارهای حمایتی، روز پنج شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۷ در محل اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

هیئت های کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرهای بندرعباس، میناب، رودان، بندرلنگه، بندر کنگ، جاجی آباد، پارسیان، بستک و منطقه آزاد قشم از هیئت های فعال در جنوبی ترین استان کشور هستند که ظرفیت های ارزشمندی در حوزه کوهنوردی و طبیعت گردی از غرب تا شرق خود داشته و پذیرای ورزش دوستان و علاقمندان به طبیعت است.

 

 

 

 

 

 

 

درباره‌ی atigh

همچنین ببینید

نغمه عود در قشم جزیره زندگی طنین انداز شد

نغمه عود پنجمین رویداد موسیقیایی جزیره قشم در دوازدهمین روز از تیرماه با هدف زنده …