ایران

گردشگری، صنعتی تحریم ناپذیر است / قشم پیشتاز صنایع دریا محور کشور

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان از گردشگری به عنوان تنها صنعت تحریم ناپذیر یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، عبدالجواد کمالی در حاشیه هفدهمین نشست مشترک معاونان و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد کشور در سالن مرکز بین المللی رشد قشم، گفت: گردشگران خارجی بدون توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا با سفر به نقاط مختلف کشورمان از جمله قشم نشان داده اند که این صنعت تحریم پذیر نیست.

وی گفت: معاونت های فرهنگی مناطق آزاد کشور برای برخورد با پدیده ظالمانه تحریم ها باید با یک سیاست واحد و جذب حداکثری گردشگران خارجی، از این  امتیاز در کسب درآمدهای ارزشمند صنعت گردشگری بهره ببرند.

وی با تقدیر از ایجاد کمیته جذب گردشگران خارجی در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور، افزود: این کمیته به عنوان اتاق فکر نقش مهمی در استفاده از تجربیات مسئولان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد هفتگانه  کشور دارد و معتقدم این سیاست باید در سایر معاونت های مناطق آزاد هم اجرایی شود.

به گفته کمالی، قشم با درایت حمید رضا مومنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد با  رویگرد به صنایع دریایی از جمله پرورش میگو و ماهی توانسته پیشتاز استفاده از ظرفیت عظیم خدادادی در حوزه دریا در کشور باشد.

وی ادامه داد: مناطق آزاد متصل به دریا همچون قشم، کیش، چابهار و انزلی متاسفانه تا چند سال پیش همانند دیگر مناطق آزادی که از نعمت دریا برخوردار نیستند از این مزیت استفاده نکرده بودند اما طی سه سال گذشته قشم به قطب مهم صنعت شیلات کشور و همچنین ورزش های دریایی تبدیل شده است.

او با اشاره به همایش معاونان و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد کشور که در این جزیره در حال برگزاری است، گفت: این همایش فرصت مناسبی است تا مسئولان مناطق آزاد هفتگانه با توجه به ظرفیت چهار فصل کشورمان در انتقال گردشگران به مناطق مختلف در فصل های مختلف سال به یکدیگر کمک کنند.

شایان ذکر است؛ هفدهمین نشست مشترک معاونان و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان های هفتگانه مناطق آزاد کشور از امروز ۱۳ آذر ماه به مدت سه روز در قشم در حال برگزاری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا