ایران

کانون پرورش فکری کودک و نوجوان قشم، پیشتاز در کشف استعدادهای هنری

کودکان و نوجوانان جزیره قشم مانند سایر کودکان و نوجوانان کشور به مقوله کتاب و کتابخوانی علاقه مند و نیازمند ارایه کلیه خدمات فرهنگی، هنری و ادبی، علمی و اسلامی هستند. بر طبق این ضرورت،
در بهمن ماه سال ۱۳۸۹ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جزیره قشم افتتاح گردید.
کتابخانه کودک در این شهرستان با داشتن ۸۰۰ نفر عضو کودک و نوجوان و نزدیک به ۹۰۰۰ هزار جلد کتاب با موضوعات مختلف علمی، دینی، داستانی، هنری، تاریخی و جغرافیایی در زمینه پرورش اندیشه های ناب و خلاق گام های ارزشمندی برداشته است. کانون پرورش فکری قشم افتخار داشته تا زمینه مطالعه را برای کودکان وخانواده ها فراهم نماید و همچنین در راستای اهداف فرهنگی وهنری و ادبی تلاش می کند تا اعضا در برنامه ها و فعالیت های متنوع و خلاق در مسابقات کتابخوانی و جشنواره های مختلف استانی و کشوری شرکت نمایند، و نتایج این تلاش ها
کسب چندین مقام برتر در سطح استان و کشور، توسط اعضای کانون قشم در کنار مربیانشان می باشد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فضایی شاد و صمیمی برای کودکان فراهم می کند تا آنها خود را باور کرده و به کشف استعدادها و خلاقیت خود بپردازند.
کورورش سلیمانی مقدم یکی از اعضای فعال و کتابخوان برتر کانون است که امسال با همکاری کانون قشم در جشنواره سپیدار در بخش فیلم مستند شرکت کرد. فیلم با موضوع حفاظت از لاک پشت های پوزه عقابی جزیره قشم در این جشنواره شرکت داده شد و توانست جایزه سپیدار را از آن خود کند.
سپیدار جشنواره ای محیط زیستی است که به کودکان ایران انگیزه می دهد تا در حفظ محیط زیست گام های مثبتی بردارند که امسال سومین دوره از برگزاری را تجربه کرده است و کانون پرورش فکری قشم این افتخار را دارد که برای دومین بار جایزه این جشنواره را به کمک اعضای توانمند خود کسب می کند. سال گذشته آوا شادمانی یکی دیگر از اعضای فعال کانون، موفق شد در بخش فیلم مستند با عنوان توتیا و خیار دریایی، جایزه سپیدار را از آن خود کند.

رشد و پرورش اندیشه ها، سهم همه کودکان و نوجوانان است. با حمایت و همراهی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان جزیره قشم بکوشیم تا این سهم به حق، قسمت همه کودکان و نوجوانان جزیره توانمند و پر پتانسیل قشم گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا