دسته‌بندی نشده بازارچه ای رنگین از هنر دست بانوان قشمی

نمایشگاه موقت صنایع دستی و غذاهای سنتی شهرستان قشم افتتاح شد

همزمان با ماه مبارک رمضان بازارچه و نمایشگاه موقت صنایع دستی و غذاهای سنتی با حضور فرماندار شهرستان قشم افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم، علیرضا نصری با اشاره به هدف افتتاح نمایشگاه و بازارچه موقت ویژه ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: این نمایشگاه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، در جهت توسعه و رونق کالای ایرانی و معرفی توانمندی و ظرفیت بانوان شهرستان قشم دایر شد.

وی بیان کرد: این نمایشگاه در تلاش است تا با معرفی توانمندی های صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی و تعاونی ها، حمایت از تولیدات، معرفی محصولات و بازاریابی، فرهنگ و سنت بومی شهرستان قشم را گسترش داده ،به توسعه اقتصاد پایدار در این شهرستان کمک کند .

فرماندار شهرستان قشم ادامه د اد: در نمایشگاه و بازارچه موقت ویژه ماه مبارک رمضان حدود ۳۰ غرفه در دو بخش صنایع دستی و غذاهای سنتی محصول  خلاقیت، ابتکار ونوآوری بانوان قشم  را به بازدیدکنندگان ارائه  می دهد.

نصری به حضور بانوان کارآفرین برتر کشوری در این نمایشگاه اشاره کرده و عنوان کرد: بسیاری از محصولات ارائه شده توسط این بانوان افتخارآفرین می تواند به یک برند  تجاری تبدیل شده و در بازارهای کشور و جهان مورد استفاده قرار گیرد.

وی تاکید کرد: امید است با استقبال بازدیدکنندگان  و کمک خیرین، این نمایشگاه موقت به یک بازارچه و نمایشگاه دائمی تبدیل شده، در ایجاد اشتغال پایدار برای بانوان شهرستان قشم نقشی ارزنده ایفا کند.

شایان ذکر است،  نمایشگاه و بازارچه موقت ویژه ماه مبارک رمضان با همکاری حوزه معاونت اقتصادی فرمانداری، جهاد کشاورزی، اصناف سازمان منطقه آزاد قشم، اداره صنعت، معدن و تجارت  ومدیریت مجتمع تجاری الماس در سی ام اردیبهشت ماه ۹۷ مقارن با چهارمین روز از رمضان الکریم افتتاح شده و تا پایان این ماه مبارک همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۲۲ در مجتمع تجاری الماس شهر قشم آماده ارائه خدمات به بازدیدکنندگان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا