اجتماعیاقتصادیایران

نشان جدید مجموعه سنتی و سفره خانه بادیل رونمایی شد

موسس و سرمایه گذار "مجموعه سنتی و سفره خانه بادیل" از طراحی لوگویی مناسب با فضای این مجموعه و رونمایی آن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم، تکی زاده با تاکید بر این مطلب که بادیل در گویش هرمزگانی به معنی سفره است، بیان کرد: اهداف مجموعه بادیل، ارتقای کیفیت و ارائه خدمات مطلوب تر به مشتریان بوده و تغییرات گرافیکی لوگوی مجموعه نیز در همین راستا صورت گرفته است.

وی از رامبد رستگار، استاد دانشگاه خبر و فعال در حوزه گرافیک به عنوان طراح این لوگو نام برد و افزود: طرح جدید توسط رامبد رستگار و با همکاری تیم طراحی وی ساخته شده و صرفا لوگویی چاپی نیست، بلکه مناسب فضای کاری در رستوران آماده شده است.

موسس مجموعه سنتی بادیل ادامه داد: ما از بین طرح ها، یک طرح را پذیرفتیم که مورد قبول صنعت آشپزی قرار گرفت. این نشان، گرافیک دار خواهد بود و از ۲۴ آذر ماه امسال هم زمان با افتتاحیه شعبه جدید بادیل، تغییر خواهد کرد.

تکی زاده با اشاره به خدمات ارائه شده در این مجموعه سنتی گفت: گسترش و معرفی انواع خوراک های سنتی و بومی اقوام ایرانی و معرفی آن به همه گردشگران داخلی و خارجی توسط بانوان و کارکنان مجموعه در هر استان صورت گرفته و به زودی برای میهمانان و مشتریان وفادار مجمعه رستوران های بادیل خبرهای خوبی در کشور خواهیم داشت و شاهد برندی بین المللی خواهیم بود.

 

ویژگی های نشان جدید “مجموعه بادیل”

رامبد رستگار طراح نشان جدید مجموعه بادیل نیز در بخش پایانی این نشست با اشاره به ویژگی های این نشان گفت: نشان جدید، بر اساس نوشته کلمه “بادیل” طراحی و اجرا شده که متشکل از چهار بخش است.

وی افزود: علت انتخاب یک فرم گرافیک دایره ای شکل و چهار بخشی اشاره به چهار عنصر غذاهای دوست داشتنی، سفره گرد، ارائه چهار سرویس متفاوت و چهار حرف اصلی بادیل بود. به گفته رستگار، در این نشان علامت “بی نهایت” مستتر است. این تکرار باعث به وجود آمدن دایره شده و دایره نشان دهنده زمان و حرکتی بدون آغاز و پایان می باشد.

این طراح در توضیحات بیشتر افزود: دایره نشان یکپارچکی و وحدت است به همین جهت ابدیت را القا می کند و اساسا مفهوم مجموعه ای زنجیره است و به همین دلیل به معنی آسمان یا جهان معنوی نیز تعبیر می گردد.

وی یکی دیگر از مفاهیم القایی دایره را حرکت اقتصادی دانست و گفت: به علت شبیه بودن دایره با چرخ که خود ابزار بسیار مهمی برای انسان محسوب می شود، صنعتگری و تجارت و حتی گاهی نماد حرکت اقتصادی و تولید را نیز خواهد داشت.

رستگار عنوان کرد: در همین حال حرف “بادیل” در تایپوگرافی طرح، بخشی از همین دوایر است که باعث یکسان سازی بصری در لوگو و تایپوگرافی شده است. این اِلمان گرافیکی علاوه بر حرف بادیل، با چرخشی ۹۰ درجه به صورت علامت سوال درآمده که سرچشمه تولید خوراک های گوناگون است.

این گرافیست با اشاره به حساسیت های فراوان مدیریت مجموعه یادآور شد: لوگو به صورت دایره طراحی شده که باعث تعادل و ایستایی است و طراحی آن بر اساس اصول مجموعه

انجام پذیرفته و در آن اِلمان های مجزا، فضا های معکوس، محتوی و رنگ رعایت شده تا به بهترین وجه ممکن خود نمایی کند.

رامبد رستگار خاطرنشان کرد: انتخاب رنگ لوگو بر اساس روانشناسی رنگ انجام گرفته که بر پایه آن رنگ طلایی منتقل کننده نماد دانش، موفقیت، پیروزی، ثروت، اعتبار، عقل و شعور، قدرت مردانه، مهربانی و سخاوت بوده و انرژی معنوی و آرامش را منعکس می کند.

از این پس با دلیل به بادیل بروید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا