ایران

نخستین پیوند قرینه چشم در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم از نخستین جراحی پیوند قرینه چشم در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم، حمیدرضا بهزادی با اعلام این خبر بیان داشت: تیم جراحی بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم در یک عمل موفقیت آمیز، قرنیه چشم یک بانوی ۶۰ ساله قشمی را پیوند زد.
وی افزود: قرنیه چشم این بانوی قشمی حدود ۴۵ سال پیش به دلیل بیماری سُرخک کدر شده بود و با مهیا شدن شرایط اهدای بافت چشم یک جوان ۳۰ ساله از سوی بانک چشم کشور و ارسال سریع آن به جزیره، با تلاش های دکتر جعفری فوق تخصص پیوند قرنیه چشم و کادر مجرب بیمارستان، این عمل با حدود ۷۵ دقیقه زمان با موفقیت به اتمام رسید.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم با اشاره به موفقیت مرحله نخست این عمل، توضیح داد: نتیجه مرحله دوم این عمل (پذیرش بافت چشم از سوی بیمار) هم با داروهای تجویز شده تا چند ماه آینده مشخص می شود.
بهزادی ادامه داد: با توجه به حساسیت این نوع جراحی و در دسترس نبودن زیرساخت های لازم در شهرستان، عمل پیوند قرنیه در تهران و مراکز استان انجام می شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم با تاکید بر فراهم شدن امکانات مناسب در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم و وجود یک فرودگاه بین المللی در جزیره گفت: در حال حاضر این بیمارستان آمادگی پرداختن به این نوع جراحی های حساس را دارد.
گفتنی است، برای نخستین بار عمل پیوند قرنیه چشم خارج از مراکز استان ها با موافقت رئیس بانک چشم جمهوری اسلامی ایران برای انتقال بافت چشم به جزیره قشم، با همکاری صمیمانه ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان، معاونت درمان این استان، ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم و ریاست بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم توسط تیم فوق تخصص پیوند قرنیه در این منطقه آزاد با موفقیت انجام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا