ایران

معاون رئیس جمهور اعلام کرد؛ تبدیل قشم به پایلوت گردشگری کشور

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری گفت: ظرفیت های طبیعی قشم فرصتی برای تبدیل این جزیره به پایلوت گردشگری ایران است.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، علی اصغر مونسان در حاشیه افتتاح دومین نمایشگاه گردشگری، هتلداری و صنایع دستی در سالن نمایشگاه های بین المللی قشم افزود: غار نمکدان، جنگل دریایی حرا، دره و تنگه چاهکوه، دره ستاره ها، خلیج دلفین ها و دهها ظرفیت طبیعی دیگر بخشی از امتیازات قشم برای تبدیل شدن به پایلوت گردشگری کشور است.
وی اعلام کرد: جنوب کشور به دلیل دارا بودن نوار ساحلی زیبا و دریای جذاب، موقعیت مناسبی برای فعالیت های گردشگری است به طوری که از ظرفیت های جزایر جنوبی ایران می توان در کنار ارز آوری در زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای نیروهای توانمند هم استفاده کرد.
معاون رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت لزوم تدوین تقویم رویدادهای جزیره قشم و معرفی ظرفیت های فراوان گردشگری از طریق تبلیغات گسترده، اظهار کرد: معرفی جزیره قشم تنها به عنوان یک جزیره تجاری و صنعتی با توجه به زیبایی های طبیعی خلق شده در جای جای آن، دور از انصاف است.
وی گفت: سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری آماده حمایت از طرح های گردشگری و صنایع دستی در نقاط مختلف ایران از جمله جزیره زیبای قشم با ارائه تسهیلات ارزان قیمت است.
مونسان در ادامه سخنان خود از رشد ۵۸ درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در ۸ ماه گذشته خبر داد و افزود: ورود چهار میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر خارجی از نقاط مختلف جهان اعم از اروپا، آمریکا، آفریقا و آسیا به ایران نشان از ظرفیت های ارزشمند این صنعت در جای جای کشورمان دارد.
وی از ساخت ۳۳ هتل چهار و پنج ستاره در دوره دولت تدبیر و امید به عنوان مهمترین زیرساخت جذب گردشگر خارجی نام برد و افزود: هم اینک تعداد هتل های ۴ و ۵ ستاره کشور به ۱۵۸ مورد رسیده و تا سال ۱۴۰۰ این اماکن به ۲۲۰ مورد افزایش می یابد.
به گفته معاون رئیس جمهور، ۴۰۰ طرح از ابتدای دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری کشور به بهره برداری رسیده و یک هزار و ۹۰۰ طرح هم با یک میلیون و ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار هم اینک در سطح کشور در حال اجراست.
اجرای تمهیداتی همانند صدور ویزای بدون مهر، ویزای الکترونیکی، گردشگری بدون ویزا، تغییرات ایجاد شده در نرخ ارز هم از موضوعاتی بود که رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از آن ها به عنوان عوامل مهم در رشد صنعت گردشگری ایران نام برد.
وی از ایران به عنوان یکی از ۱۰ کشور برتر دنیا در صنعت گردشگری یاد کرد و افزود: مواهب طبیعی، آثار تاریخی، آداب و رسوم و فرهنگ اقوام مختلف کشورمان بخشی از مزیت های صنعت گردشگری ایران محسوب می شوند.
مونسان یاد آور شد: گردشگری اقتصاد سوم جهان است و با ثبت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون گردشگر در یک سال به روند رو به رشد خود ادامه می دهد.
او از درونزایی، سرمایه گذاری حداقلی و تحریم ناپذیر بودن به عنوان سه مزیت حوزه گردشگری کشور نام برد که با کمترین سرمایه می توان در اسرع وقت با ایجاد اشتغال نسبت به کسب درآمد از این صنعت، اقدام کرد.
بنا به این گزارش، دومین نمایشگاه ملی گردشگری، هتلداری و صنایع دستی در منطقه آزاد قشم با حضور فعالان این صنعت از ۱۳ استان و مناطق آزاد کشور از ۱۰ تا ۱۴ دی ماه به مدت ۵ روز در محل سالن نمایشگاه های بین المللی قشم دایر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا