اجتماعیایران با پیگیری های مشاور امنیتی و انتظامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛

شرکت های مسافربری قشم در پایانه دایمی ساماندهی می شوند

با جانمایی پایانه مسافربری قشم در سایت خودرویی تولا، شرکت های مسافربری قشم در پایانه دایمی ساماندهی می شوند.

به گزارش پایگاه خبری ساحل قشم، با پیگیری های مشاور امنیتی و انتظامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، پایانه مسافربری قشم درقطعه زمینی به مساحت ۱۶ هزار مترمربع در سایت خودرویی تولا جانمایی شد.

در طراحی این پایانه، زمین مورد نظر به قطعات یک هزار متری تفکیک شده و در اختیار  شرکت های مسافربری قرار می گیرد تا با سرمایه گذاری بخش خصوصی، جزیره قشم بعد از سال ها از مزایای یک پایانه مسافربری دایمی بهره مند گردد.

به گفته حسین رفیعی، تا زمان بهره برداری از پایانه دایمی منطقه آزاد قشم و در راستای ساماندهی شرکت های مسافربری، مکانی مناسب واقع در ضلع شمالی مجتمع تجاری قصر درگهان جهت استقرار موقت شرکت های مسافربری تعیین شده و در حال تجهیز است.

مشاور امنیتی و انتظامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: در راستای ارزش گذاری به حقوق و آسایش گردشگران و قشموندان، لزوم ساماندهی و تعیین جایگاهی مشخص برای تردد مسافران در دستور کار این مجموعه قرار گرفت که با رایزنی و همکاری مدیریت مدیریت شهرسازی و معماری سازمان منطقه آزاد قشم و مدیریت حمل و نقل عمومی و پایانه های این سازمان این امر در حال انجام است.

جزیره قشم با یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران، هرساله در فصول پاییز، زمستان و ایام نوروز، پذیرای جمعیت زیادی از گردشگران داخلی و خارجی علاقمند به طبیعت گردی، تاریخ و آداب و رسوم آیینی است که با احداث این پایانه شاهد رشد هرچه بیشتر ترددهای اتوبوسی به جزیره خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا